Tuğba Palazoğlu: "taraftarimizin Desteğiyle Başaracağiz"

02.10.2014

Tuğba Palazoğlu: "taraftarimizin Desteğiyle Başaracağiz"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın oyuncularından Tuğba Palazoğlu, milli forma altında mücadele ettiği Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası’nı değerlendirdi.


Tuğba Palazoğlu, Fenerbahçe Televizyonu’na telefonla bağlanarak A Milli Kadın Basketbol Takımımızın çeyrek finaldeki rakibi Sırbistan’dan ve Ankara'daki grup müsabakalarındaki taraftar desteğinden şu şekilde bahsetti:


“Bizim için grup maçları son derece iyi geçti. Rakiplerimiz de güçlü takımlardı ve mücadeleci maçlar oynadık. Tabii burada taraftarımızın desteğinden söz etmek gerekir. Onların sayesinde böyle güzel galibiyetler aldık. Umut ediyorum ki İstanbul’da da aynı desteği görüp, emin adımlarla finale yürüyeceğiz.  İstanbul’daki final maçları çok daha iyi geçecektir, buna inanıyorum. Ancak maçlarımızın zor olacağını biliyoruz. Çeyrek Finaldeki rakibimiz olan Sırbistan çok iyi bir takım ve istekli, arzulu bir takım profili çiziyor. Ama ne olursa olsun taraftarımız önünde onları yenmek istiyoruz. Yarı finale çıktığımız takdirde maçlar daha da kritik bir hal alıyor. Fakat Türkiye’nin taraftarıyla birlik olduğu bir dönemde başaramayacağı hiçbir şey olmadığını biliyorum. Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda çok daha ileri bir seviyeye götürmek istiyoruz.