Turkish Airlines Euroleague'de Mart Ayi Mvp'si Nemenja Bjelica

30.03.2015

Turkish Airlines Euroleague'de Mart Ayi Mvp'si Nemenja Bjelica

Fenerbahçe Ülker’in Sırp yıldızı Nemanja Bjelica, gösterdiği performansla birlikte Turkish Airlines Euroleague’de Mart ayı MVP’si olmaya hak kazandı. Takımımızın bu ay boyunca Euroleague’de oynadığı dört karşılaşmada 15 sayı, 9 ribaund, 3 asist ve 1 blok ortalamaları tutturan Nemanja, maç başına 24,75 verimlilik puanı üretti. 
 

Fenerbahçe Ülker’e geçtiğimiz yaz transfer olan ve sarı lacivertli formayla ikinci sezonunda yaptığı büyük çıkışla dikkat çeken Nemanja Bjelica, Mart ayı içerisinde Fenerbahçe Ülker’in oynadığı karşılaşmalarda ilk olarak Nizhny Novgorod’a karşı 24 dakika süre aldı ve 16 sayı, 7 ribaund, 3 asist istatistikleriyle oynadı. Bu maçta yalnızca iki şu kaçıran Nemanja, 26 verimlilik puanı üretti. 
 

Mart ayında oynanan ikinci karşılaşmada Olimpiakos deplasmanına çıkan Nemanja Bjelica, takımımızın elde ettiği kritik galibiyette 16 sayı bulan Nemanja, tüm Olimpiakos oyuncularından da daha fazla skor üretmiş oldu. Sırp oyuncumuz, son beş dakikada bulduğu iki kritik üçlükle maçı Fenerbahçe Ülker’e getirirken toplamda 16 sayı, 9 ribaund, 1 asist ve 1 blok ile 19 verimlilik puanı buldu.
 
 
Galibiyet serisini yedi maça çıkartan Fenerbahçe Ülker’de Bjelica, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanan iki iç saha maçında da başroldeydi. Emporio Armani Milan müsabakasında kariyerindeki en yüksek ikinci verimlilik puanına (30) ulaşan Nemanja, bu maçta yalnızca dört şut girişiminde bulundu. Karşılaşmayı 2/2 iki sayı, 1/2 üç sayı ve 6/6 serbest atış isabet oranlarıyla 13 sayıyla tamamlayan Nemanja, 9 ribaund aldı ve 6 da asist yaptı. Bu karşılaşmadaki 6 asist, Sırp yıldızın kariyer rekoru olarak kayıtlara geçti.
 
 
Nemanja Bjelica, Mart ayının son Euroleague karşılaşmasında da Unicaja Malaga’ya karşı 25 dakika süre aldı ve 15 sayı, 11 ribaund, 2 asist, 1 top çalma ve 2 blok üretti. 
 
 
Nemanja Bjelica, Mart ayını %62,5 iki sayı, %55,5 üç sayı, %71,4 faul atışı yüzdeleriyle tamamladı. Bjelica, Fenerbahçe Ülker’in dokuz maçlık galibiyet serisinde ve Play-off’larda elde etmeye çok yaklaştığı saha avantajında da kilit oyunculardan biri oldu.
 

Sırp yıldız, Euroleague’de bu sezon oynadığı 22 maçta 12,3 sayı, 8 ribaund, 1,9 asist, 1,3 top çalma ve 19 verimlilik puanı ortalamaları tutturdu. Bjelica, Top 16 turunda ise 12,8 sayı, 10 ribaund, 1,8 asist, 1,1 top çalma ve 20,3 verimlilik puanı ortalamalarıyla oynadı.