Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Açiklama

11.07.2011

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Açiklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar,  TFF’nin İstinye’deki merkezinde yapılan toplantının ardından basın karşısına geçti ve alınan kararları açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"3 Temmuz tarihinde başlatılan şike soruşturması Federasyonumuz tarafından yakından takip edilmektedir.  Saat 14.00’te Süper Lig başkanlarıyla bir araya geldik ve gündemdeki konuları değerlendirdik. Yönetim kurulumuz toplanarak şimdi size belirteceğimiz kararları almıştır.
 

Bu konuda kamuoyunun soğukkanlılıkla hareket etmesini bekliyoruz.  TFF’nin elinde herhangi bir delil ve belge bulunmamaktadır.  Bu nedenle herhangi bir işlem de başlatılamamaktadır. Bu konudaki hazırlanan iddianamenin Cumhuriyet Mahkemesince kabul edilmesi halinde konuyla ilgili soruşturma başlatılacaktır. Alacağımız kararların toplumun her kesimini mutlu etmeyeceğinin farkındayız. Biz en doğru kararı vermeye çalışacağız. Bugün birlik ve beraberlik günüdür.Bu konuda tüm kamuoyunun desteğini bekliyoruz. FIFA ve UEFA ile temas içinde olacağız.
 

Lig planlandığı şekliyle 5 Ağustos’ta başlayacaktır. 31 Temmuz tarihindeki Süper Kupa finali; Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacaktır."

 

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Aydınlar, ligin planladığı şekilde devam edeceğini söyledi.