"türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet" Yürüyüşü

16.02.2014

"türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet" Yürüyüşü

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından "TÜRKİYE İÇİN ADALET, FENERBAHÇE İÇİN ADALET" sloganıyla organize edilen yürüyüş için taraftarlarımız Bağdat Caddesi’nde toplanmaya başladı. Saat 14.00 sularında Şaşkınbakkal’dan başlayan yürüyüş, 17.30’da Kızıltoprak’ta sona erecek.

-Bu dakikalarda hep bir ağızdan "Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe Yıkılmaz" "Her zaman her yerde en büyük Fenerbahçe" tezahüratları söyleniyor"

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticiler, yeni ve eski sporcularımız ile spor ve sanat dünyasından çok sayıda isim de yürüyüşteki yerlerini aldı.. Taraftarlarımız Başkanımız lehine tezahüratlar ediyor. Bir eline Türk bayrağını alan diğer eline Fenerbahçe bayrağını alan Başkanımız Aziz Yıldırım, taraftarlarımızın sevgi gösterilerine karşılık veriyor. Başkanımız taraftarlarımız ile karşılıklı tezahüratlarda bulunuyor. 

Öte yandan  dünyanın ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden İstanbul’a gelen derneklerimiz de yürüyüşe katıldı. Formalarını giyen, eline bayraklarını ve dövizleri alan taraftarlarımız adalet istediklerini ifade ediyorlar.. Adalet isteyen diğer takımların taraftarları da yürüyüşteki yerlerini  aldı.

Yürüyüşe katılan Dernek Başkanımız Ali Koç ve Kulüp Yöneticilerimiz FB TV’ye şu açıklamalarda bulundu.

Dernek Başkanımız Ali Koç: 
"Bugün burada tarihi bir gün. Sadece camiamız için değil çocuklarımızın geleceği içinde tarihi bir gün. 3 Temmuz’u unutmadık. Biz 3 temmuz sonrasında masumiyet karinesinden bahsetmiştik, bugünde aynı şeyi söylüyoruz. Söylediklerimiz artık herkes tarafından söylenmeye başladı. Bizim söylediklerimizi bugün söyleyenler, konuyu bizim gibi görmediler. Hukuk, her demokrasiye lazım. Camiamıza sahip çıktık. Türkiye geleceği için bu yürüyüşe katılanlar, FB için, Türkiye için adalet istiyorlar. İnşallah devletimiz,  hükümetimiz bir şekilde bunu çözüme kavuştururlar. Fenerbahçe sadece spor kulübü değil. . Tarih bir gün gerçekleri yazacak. Güzel bir gün başladı. Doğru çalışan hukukun rengi olmaz. Hepimiz Türkiye’deyiz. Aklı selim hakim olur. Fenerbahçeli Avukatlar Derneğine teşekkür ediyorum. 3 Temmuz’dan itibaren yaptıkları ortada. 1907 derneği olarak bizde biliyoruz ki sadece yönetim çalışmalarıyla olmayacak, taraftarların duruşuyla olacak. Omuz omuza el ele bu hakkı elde edeceğiz."

Asbaşkanlarımızdan Ömer Temelli:
"Bu yürüyüşü "Türkiye için Adalet Fenerbahçe için Adalet" istediğimiz için yapıyoruz. Bu yürüyüşü organize eden Fenerbahçe Avukatlar Derneği’ne teşekkür ediyorum. İnşallah bu yürüyüş sonrasında bir takım mesajlar alınır. Türkiye için güzel adaletli bir dünya kurulur.  Hep beraber yürüyüşü tamamlandıracağız." 

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yalçın Haker: 
"Fenerbahçeli Avukatlar Derneği’nin düzenlediği yürüyüş, çok ses getirecek. Hakikaten büyük bir kalabalık var. Yurt dışından ve yurtiçinde derneklerimiz buraya geldi. Taraftarlarımız burada.  İnşallah bu yürüyüşün sonunda da Türkiye’de gerçekten adil yargılama isteğimiz hayata geçer.  Sadece bizim için değil, tüm haksızlığa uğrayanlar için biz bu adil yargılamayı istiyoruz. Başkanımız ve yöneticiler olarak da yürüyüşteki yerimizi aldık. Biz Fenerbahçe için varız. Fenerbahçe için mücadele ediyoruz. Adil yargılanma istiyoruz. Bunu yaparken siyasi sloganlar ve kötü tezahüratlar yapılsın istemiyoruz. Sadece Fenerbahçemize yakışır sloganlarla yürüyüşü tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

 

CEO’muz Hasan Hakkı Yılmaz:
" Çok önemli bir yürüyüş. Adalet yürüyüüş. Bu yürüyüş başkanının Fenerbahçe’nin üstünde bir yürüyüş. Bu insanları görünce içim kabarıyor. Fenerbahçe sevgisi olduğu müddetçe Fenerbahçe’nin kimseye ihtiyacı yok. Geçici sorunlar da hallolacak. Türkiye’nin dünyanın her yerinden insan var. Bana sorarsanız bu Fenerbahçe’nin ötesinde. Herkesin dik duruşa, adaletli duruşa ihtiyacı var. Sonunda ne olur bilemem. Fenerbahçeliler burada kendilerini ifade ediyor." 

Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari:
"Bu yürüyüş, hem üzücü hem guru verici. Üzücü olduğu yön, Başkanımız haksızlığa uğraması, sevindirici yönü ise herkes bizi destekliyor. ÖYM’lerin verdiği kararlar sorgulanıyor. Bize de yeniden yargılanma yolu açılıp, Fenerbahçe’nin haklanmasını istiyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. 3 Temmuz’dan beri bize destken veren Fenerbahçe taraftarına ayrıca teşekkür ederiz. "

Asbaşkanlarımızdan Deniz Tolga Aytöre:
"Taraftarımız kulübüne, ülkesine ve cumhuriyete sahip çıkıyor. Çok mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe’nin yaşadıkları, Türkiye’de bir sürü davada olan yanlışlıkların düzeltilmesine inanıyorum. FB taraftarının Türkiye için çok önemli şeyler imza atacağını düşünüyorum."

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu:
"3 Temmuz’dan itibaren taraftarlarımız direniyor. Bundan sonrası Türkiye için aydınlık ışıkların yanacağı süreç olacak. Bizim zamanında konuştuğumuz ve konuşmaya devam ettiğimi masumiyet ilkesi, tapeler gibi konular,  bugün Türkiye söylüyor. Türkiye bir yere varacaksa adil yargılama, bağımsız yargı ile varacak. İnşallah Türkiye’nin yolu hayırlı bir yola girdi. İnşallah sonuç alınacak. ÖYM’ler tartışılıyor. Buralarda FB’nin dışında başka insanlarda yargılandı. Hala cezaları infaz ediliyor. Adalet herkes için bir bütün. Barışçıl eylemleri bu kadar büyük kitleyle yapmak çok önemli."

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Selim Kosif:
"Çok önemli bir yürüyüş. Türkiye için yapılan bir yürüyüş. Adalet için yürüyüş. Hepimiz,  Fenerbahçe için adalet için buradayız. İnşallah güzel bir gün olacak. Üzerimizde çok büyük baskı var. Tüm herkesin artık ’yeter’ dediği bir yürüyüş olacak.

Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün:
"Yürüyüşe katılan herkes, hiç böyle kalabalık görülmediğini ifade ediyor. Buraya gelenlerin hepsi gönüllü ve istekli insanlar. İnsanların arasında yürüdüm. Toplumun değerlerinin hepimiz için var olduğunu bilirsek, hep beraber daha güzel yol alırız. 2-3 yıldır söylemek istediğimiz adalet. Biz ayrıcalık istemiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Adalet hepimize lazım. Adalete güvenimiz kalmazsa, herkes kendi adaleti… Aziz Yıldırım’ın yaptıklarının tescilidir bu. 15-16 yılda yaptıklarının kanıtı. Aziz Başkan hayatını Fenerbahçe’ye adamıştır. Bugün yalnız Fenerbahçeliler değil diğer takım taraftarları da bunu görüyor. Çekinmeden toplumla bir arada yürüyen bir insandır.