Türkiye Kupasi'ndaki Rakibimiz Demir İnşaat Büyükçekmece

01.02.2016

Türkiye Kupasi'ndaki Rakibimiz Demir İnşaat Büyükçekmece

FIAT’ın sponsorluğunda 17-21 Şubat tarihleri arasında Bursa’da Tofaş Spor Salonu’nda organize edilecek Erkekler Türkiye Kupası finallerinde mücadele edecek olan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın çeyrek finaldeki rakibi belli oldu.


İstanbul Grand Wyndham Hotel Levent’de gerçekleştirilen kura çekimi sonunda Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Türkiye Kupası Çeyrek Finaldeki rakibi; Demir İnşaat Büyükçekmece oldu.


Kura çekimine takımımızı temsilen Genel Menajer Yardımcımız Ömer Onan ile takım kaptanımız Melih Mahmutoğlu katılırken, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ve FIAT İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ile birlikte katılımcı takımların antrenörleri, yöneticileri ve sporcular da kura çekiminde yer aldı.


Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan ile Takım kaptanımız Melih Mahmutoğlu, Türkiye Kupası kura çekimi sonrasında açıklamalarda bulundu.


Ömer Onan: “Türkiye Kupası’nda her zaman sürprizler yaşanmıştır”
Öncelikle herkese merhabalar diliyorum. Türkiye Kupaları’nda günlük performanslar öne çıkıyor. Türkiye Kupaları her zaman sürprizlere gebe oluyor. Sezon başında Demir İnşaat Büyükçekmece’ye karşı mağlubiyet aldık. Rakibimiz lige renk kattı. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Bursa’da yeni salonda oynayacağız. Bursa'nın hak ettiği bir salon. Her şeyin çok güzel geçeceğine eminim. Seyirci de büyük destek verecektir. Ben buradan FIAT’a da teşekkür ediyorum. Bildiğiniz giib Mustafa Koç’u kaybettik ve bu turnuva bu anlamda da daha bir anlamlı olacaktır. Bütün basketbol severlerin destek vermesini ve güzle maçlar seyretmesini diliyorum. Bütün takımlara da başarılar diliyorum."


Melih Mahmutoğlu: “Kupayı kazanmak istiyoruz”
Herkese hayırlı olsun. İyi bir kura ama tabii ki de zor olacak. Rakibimiz ilk maçı kendi evinde kazandı. Ama tabii iyi durumdayız inşallah da kupayı kazanırız.” 


Türkiye Kupası’nda yapılan kura çekimi sonrası eşleşmeler şu şekilde oluştu:

 

17 Şubat Çarşamba

Fenerbahçe-Demir İnşaat Büyükçekmece

Pınar Karşıyaka-Anadolu Efes

 

18 Şubat Perşembe

Banvit-Galatasaray Odebank

Darüşşafaka Doğuş-Trabzonspor MP


Fenerbahçemiz, Demir İnşaat Büyükçekmece’yi geçmesi durumunda yarı finalde Pınar Karşıyaka-Anadolu Efes eşleşmesinin galibiyle oynayacak.