17.06.2011

"türkiye'nin En İyi Takimi"

Beko Basketbol Ligi'nde 2010-2011 sezonun şampiyonu olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın  başantrenörü Neven Spahija, takımının bu sonucu hak ettiğini söyledi.

Play-Off final serisinin 6. maçında Galatasaray Cafe Crown'u 91-88 yenip, seride durumu 4-2 yaparak mutlu sona ulaştıkları karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Hırvat antrenör, "Eminim hepiniz takımımı tebrik etmemi beklersiniz. Sonuçta Türkiye'nin en iyi takımı. Oktay Mahmuti ve takımını da tebrik ediyorum sezon boyunca yaptıkları için. Birçok ulusal şampiyona ve final serisi oynadım ama sanırım bu en zor olanıydı. Bu tamamen Galatasaray Cafe Crown takımının ve Oktay Mahmuti'nin başarısıydı. Kendi takımımla ilgili fazla bir şey söylemek istemiyorum. Türkiye'nin en iyi takımı. Takımım her şeyden çok bunu hak etti" dedi.

Neven Spahija, karşılaşmanın ardından kupa ve madalyalarını alamamaktan yakınarak, "Birçok final maçı oynadım, ilk defa bir maç sonrasında sahaya çıkıp kupa ve madalyalarımızı alamadık. Bunun için Galatasaray Cafe Crown takımını ve taraftarını suçlamıyorum. Bu hepimizin suçu. Türk basketbolu için bir şeylerin yapılması lazım. Bu tür olayların yaşanmaması lazım. Sonuçta bu oyun, takım kim olursa olsun, birbirini onore etmek lazım" diye konuştu.