Turu Geçen Taraf Olmak İstiyoruz

07.08.2012

Turu Geçen Taraf Olmak İstiyoruz

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile Brezilyalı oyuncumuz Cristian Baroni, Vaslui karşısında zorlu bir maça çıkacaklarını, ancak turu geçen taraf olmak istediklerini belirtti.

Aykut Kocaman ile oyuncularımızdan Cristian Baroni, Vaslui ile oynayacağımız UEFA Şampiyonlar Ligi 3.eleme rövanş maçı öncesinda karşılaşmanın oynanacağı Ceahlaul Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Kocaman: "Maçı kazanarak, takımımızın kalitesini ortaya koyacağız"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman takım olmanın refleksini sahaya yansıtacaklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Yarın bizi zorlu bir maç bekliyor. Bunun iki önemli nedeni var. Bu nedenlerden ilki; deplasmanda oynayacak olmamız, ikincisi de rakibimizin ilk maçtan 1-1’lik bir skorla ayrılması. Ancak bunlar bir mazeret değildir, büyük bir takım olduğumuz refleksini ortaya koymalıyız. İlk maçta yaptığımız hataları ortadan kaldırarak, galibiyet için mücadele edeceğiz. Çünkü bu maçı kazanabilecek bir takıma sahibiz. Kaliteli bir kadroya sahibiz. Yarın akşam ki maçı kazanarak, takımımızın kalitesini ortaya koyacağız.  Turu geçmek için yüksek bir arzuya sahibiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Futbolcularıma sonuna kadar güveniyorum.  Zorluklardan bahsediyorum ancak bu zorlukların bizi daha da hırslandıracağını, oyunumuzu sahaya iyi şekilde yansıtmamızı sağlayacağını söylemek isterim.  Oyunu sonuna kadar zorlayacağız, ancak bunun da ötesinde sahadan galip ayrılmak bizim öncelikli hedefimiz."

Baroni: "Çok iyi hazırlandık ve tur atlamak istiyoruz"

Toplantıda konuşan Cristian Baroni ise; "Yarın bizi zorlu bir maç bekliyor. İlk maçtan çok daha farklı bir maç olacak. Yarın akşamki maçta çok daha farklı şeyler yapmamız gerekiyor. Hocamızla birlikte özellikle neler yapmamız gerektiğini, nelere dikkat etmemiz gerektiğinin analizini yaptık. İlk maçtan bu yana hazırlandık ve tur atlamak istiyoruz. İlk maçta bu yana çok çalıştık. Farklı bir noktadayız ve buraya kazanmak için geldik.. Sahaya gerçek gücümüzü yansıtarak kazanan taraf olmak istiyoruz. Fenerbahçe’nin kadrosuna bir oyuncu katılacaksa bundan rahatsız olmam bu, muhakkak Fenerbahçe içindir. Ben de bu takımın parçasıyım. Hocam da şans verdiği sürece elimden geldiğince o formayı en iyi şekilde taşıyacağım" açıklamalarında bulundu.