U15 Futbol Takimimiz Dünya Gençlik Fair Play Ödülü'nü Aldi

23.10.2013

U15 Futbol Takimimiz Dünya Gençlik Fair Play Ödülü'nü Aldi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen 2012 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu. Törende Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) bir yan kuruluşu olan Dünya Fair Play Konseyi (CIFP) tarafından “Dünya Gençlik Fair Play Ödülüne” layık görülen Fenerbahçe U15 Futbol Takımımız ödülünü aldı.Eskişehirspor ile deplasmanda oynadığımız maçta, rakip takım 10 kişi kalınca Türkiye Futbol Federasyonu temsilcisine başvurup maça 10 kişi devam eden U15 Futbol Takımımız, bu ödüle layık görülmüştü..


Atatürk Olimpiyat Evi’nde düzenlenen ödül törenine Yönetim Kurulu Üyelerimizden H. Ersan Topbaş, Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Sorumlusu Şenol Çorlu, takım antrenörü Tolga Şanbay ile U15 Futbol Takımımızın sporcuları katıldı.


Törende ekibimiz ödülü eski Olimpiyat Şampiyonu ve Olimpiyat Komitesi Üyesi Miroslav Cerar'ın elinden aldı. CIFP tarafından fair playe yazıları ile hizmet eden ünlü spor yazarı Kahraman Bapçum'a ise tanıtım dalında Willi Daume ödülü şeref diploması verildi.Törenin ardından FB TV mikrofonlarına konuşan Yönetim Kurulu Üyelerimizden H. Ersan Topbaş, “Gerçekten çok önemli bir ödül. Spor sadece kazanmak ibaret değil. Sporun birleştirici yanına göstermesinden dolayı ödül çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Sorumlusu Şenol Çorlu da, “Çok mutluyuz. Ciddi bir ödül. Komiteye teşekkür ediyoruz. Fair play ödülünü kazanmış olan herkesi de tebrik ediyorum” diye konuştu.Takım antrenörü Tolga Şanbay ise, “Biz oyuncularımızın 3 puandan daha büyük kazanımlar elde etmesini düşünüyoruz. Bu ödül bizi onurlandırdı” dedi.