Uefa'daki Duruşmali Toplanti Sona Erdi

22.06.2013

Uefa'daki Duruşmali Toplanti Sona Erdi

İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilen, Kulübümüz ve Yöneticilerimizin de savunmalarını yaptığı UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’ndaki duruşmalı toplantısı sona erdi.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan toplantıda, Başkanımız Aziz Yıldırım liderliğindeki heyetimiz, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’nda savunmalarını yaptı. Toplantı süresince Avrupa’nın çeşitli merkezlerinde bulunan Fenerbahçe Taraftar Dernekleri aracılığıyla organize olan taraftarlarımız da Nyon’daki UEFA merkezinin önüne gelerek, yaptıkları tezahüratlarla Kulübümüz ve yöneticilerimizi destekledi. Öte yandan, İsviçre’de bugünkü gazetelerde, Fenerbahçemizin suçsuz olduğu yönünde ilanlar yayınlandı. İlanda "Fenerbahçe taraftarları sizleri haksızlığa karşı durmaya ve futboldan yana olmaya cağırıyor. Fenerbahçe masumdur" ibareleri yer aldı.

Duruşmalı toplantıda Kulübümüzü Almanya’nın önemli hukuk bürolarından Martens ve Yönetim Kurulu Üyemiz Avukat Deniz Tolga Aytöre ile Avukat Ayhan Çopuroğlu savundu. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın UEFA Disiplin Kurulu’nda savunmasını bizzat kendisi ve Yönetim Kurulu Üyemiz Avukat Deniz Tolga Aytöre yaptı.Yönetim Kurulu Üyemiz Şekip Mosturoğlu’nun savunmasını  kendisi ve Avukat Ayhan Çopuroğlu, Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu’nun savunmasını ise Avukat Ersan Şen gerçekleştirdi. Eski Asbaşkanlarımızdan Ali Yıldırım’ın savunmasını, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Avukat Yasemin Merçil yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü Altyapı Koordinatörü Cemil Turan’ı, UEFA Disiplin Kurulu’nda Avukat Abdullah Kaya temsil etti.

Kulübümüz, İspanyol müfettiş Miguel Lietard Fernandez Palacios tarafından hazırlanan Soruşturma Raporu ile ilgili yazılı savunmasını ve itirazlarını, UEFA Disiplin Kurulu’na daha önce sunmuştu.

UEFA merkezinde gerçekleştiren duruşmalı toplantıda kararın, 24 Haziran 2013 Pazartesi ya da 25 Haziran 2013 Salı günü verileceği açıklandı.