Uefa'nin "genç Futbolcu Gelişimi" Seminerine Gelen Konuklar Kulübümüzü Ziyaret Etti

27.03.2013

Uefa'nin "genç Futbolcu Gelişimi" Seminerine Gelen Konuklar Kulübümüzü Ziyaret Etti

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen UEFA Elit Genç Futbolcu Gelişimi konulu seminer için İstanbul’a gelen konuklar, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı gezdi. Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan bir sunumu dinleyecek olan konuklar, ardından Dereağzı’nda U16 Takımımızın antrenmanını da izleyecek.

TFF’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilen ve UEFA gözlemcilerinin de yer aldığı UEFA Elit Genç Futbolcu Gelişimi Semineri’ne Makedonya, Litvanya ve Karadağ’dan altyapı antrenörleri katılıyor. Organizasyon kapsamında konuklara TFF’nin elit genç futbolcu gelişimi felsefesi ve bu alanda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aktarılıyor.

Gençlik Geliştirme Merkezimiz sunum yapacak

Seminer kapsamında TFF’nin görevlendirmesiyle Kulübümüzü de gelen konuklar, Dış İlişkiler Müdürümüz Turgut Acar, Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Şenol Çorlu ve altyapı antrenörlerimiz eşliğinde Fenerbahçe Müzesi, tribünler, soyunma odaları ve stat içindeki Fenerium mağazasını gezdi. Kulübümüz tarafından verilecek öğle yemeğinin ardından konuklara, Fenerbahçe Gençlik Geliştirme Merkezi tarafından hazırlanan ve Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Şenol Çorlu tarafından verilecek ’Genç Oyuncu Gelişimi’ konulu bir sunum yapılacak. Gün içinde Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ni de gezecek olan konuklar, U16 Futbol Takımımızın bir antrenmanını da izleyecek.

Söz konusu seminer geçen yıl da TFF’nin ev sahipliğinde gerçekleşmiş ve Kulübümüz geçen yıl da bu seminer için Türkiye’ye gelen konuklara bir sunum yapmıştı.