Unicaja Malaga 89-75 Fenerbahçe Ülker

18.01.2014

Unicaja Malaga 89-75 Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, THY Euroleague TOP 16 E Grubu 3.maçında İspanya temsilcisi Unicaja Malaga ile karşılaştı. Martin Carpena Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden Fenerbahçemiz, 89-75 mağlup ayrıldı.


İspanyol temsilcisi karşısında Bo, Ömer, Emir, Bjelica ve Vidmar beşiyle başlayan Fenerbahçe Ülker  Basketbol Takımımız, ilk periyotta 5:30’luk bölümü 8-1 geride tamamlarken, bu dakikadan sonra Bojan Bogdanovic’in oyuna dahil olmasıyla fark eridi (8-6). Fenerbahçemiz, çeyreğin sonlarına doğru Zoric’in de skora katkı yapmasıyla 13-12 öne geçti. İlk çeyrekte ise son sözü söyleyen Melih Mahmutoğlu oldu. Son saniyede 3 sayı çizgisinden bulduğu isabetli basketiyle çeyreği 19-19’luk eşitlikle tamamladı.


İkinci çeyreğe ise yine Melih’in üç sayılık basketleriyle başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Kleiza’nın da 3 sayı çizgisinden üst üste bulduğu 3 basket ile rakip karşısında 30-31 öne geçti.  Bu periyotta Bo ve Bojan’ın da etkili oyunuyla skoru 35-39’a getiren Takımımız, soyunma odasına 37-39 önde girdi.


Üçünü periyota da iyi başlayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, bu bölümde özellikle hücum ribaundlardaki başarısıyla dikkat çekerken, karşılaşmanın final periyotuna rakibinin 4 sayı önünde girdi. 62-66.


Nefes kesen müsabakanın final periyotu ise karşılıklı basketlerle geçerken, ev sahibi takım boyalı alandan bulduğu sayılarla sonuca gitti. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, böylece mücadeleden 89-75 mağlup ayrıldı.