04.07.2016

Van Der Wiel İmzaladi

Hollandalı oyuncu Gregory van der Wiel'in, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenen bir törenle kendisini 4 yıllığına Kulübümüze bağlayan sözleşmeye imza attı.

 

 

İmza töreninde Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımız Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve Tahir Sarıoğlu da yer aldı.


Törende ilk olarak sözü alan Şekip Mosturoğlu,  “Kendisi buradan Topuk Yaylası’na gidecek ve takıma katılacak. Hayırlı uğurlu olmasını diliyordum. Sizlerin ve Milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Daha sonra söz alan van der Wiel ise “Burada olmaktan mutluyum. Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası  olduğumdan dolmayı herkese, taraftarlarımıza şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Sahaya çıkmak ve bu takım forması altında başarılı bir sezon geçirmek için sabırsızlanıyorum” dedi .

 

İmzaların atılmasının ardından yeniden söz alan Şekip Mosturoğlu, “Tebrik ediyoruz, Ailemize katıldığı  hoş geldin diyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan van der Wiel,  “Çok etkilendim. Buraya geldiğim de İstanbul’un çok büyük ve harika,  özel bir şehir olduğunu gördüm. Dirk Kuyt ile sohbet etme şansımız oldu. Hem şehirle hem de kulüple ilgili. Burada olabileceklerle ilgili hep pozitif şeyler söyledi. Türklerle de konuştum, olumlu şeyler duydum. Sonunda annem ve kız arkadaşımla fikir alışverişinde bulundum. Bu kadar güzellikleri gördükten sonra hislerimle karar verdim. Umarım bu şehirde bu kulüpte harika yıllar geçiririm” dedi.

 

Oynadığı pozisyon hakkında isevan der Wiel. “Evet futbola stoper olarak başladım. O zaman da işler iyi gidiyordu ama daha sonra sağ bek olarak devam ettim. Koşmayı seviyorum ve çok koşabileceğim bir pozisyonda oynuyorum. Hem defans hem de hücuma hem katkı yapıyorum. Ortalar ve asistler yaparak takımıma katkı veriyorum. Ben bu tarz bir oyuncuyum ve bur tarzın da takıma faydalı olduğunu görüyorum” diye konuştu.

 

Hocasıyla takım hakkında fikir alışverişinde bulunmasının normal olduğunu söyleyen van der Wiel, “Tabii ki böyle konuşmalar olacak. Bu son derece normal bir durum. Oyuncular olarak hocalarımızla bu tarz konuşmalar yapmalıyız.  Bu takım içinde aynı hedef için mücadele ediyoruz, kupalar kazanmak için mücadele ediyoruz. Bu durum burada d olacaktır. Hocalar ve oyuncular bu amaçla aynı yolda yürüyor çünkü”  ifadelerini kullandı.
 

PSG’nin kendisine yeni bir kontrat önermesine rağmen hislerini dinlediğini ve Fenerbahçe’yi tercih ettiğini söyleyen van der Wiel, “Doğrudun PSG bana yeni bin kontrat önermişti. Bu konuda düşündüm ama ben hislerimin peşinden giden bir insanım. Burada kendimi harika hissettim. Bu kulüp ve bu şehirde çok güzel şeyler olduğunu gördüm. Burada bir aile ortamı gördüm. Bu kulüp beni çok etkiledi. Buranın bir parçası olmak istedim ve PSG’ye geri dönmedim, burada devam etmek istedim” diye konuştu.

 

İmza töreninden sonra saha içinde basın mensuplarına çeşitli pozlar veren van der Wiel, ardından tekrar Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimizle kulüp binasında bir araya geldi.