Van Fenerbahçe Futbol Okulu Açildi

05.08.2014

Van Fenerbahçe Futbol Okulu Açildi

Kulübümüzün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Vanlı çocuklara ücretsiz futbol eğitimi verecek ve Fenerbahçe futbol altyapı takımlarına sporcu kazandıracak Van Futbol Okulu törenle hizmete açıldı.

 

Geçtiğimiz Kasım- Aralık aylarında fizibilite çalışmaları yapılan Ocak ayında resmen başlatılan proje kapsamında, Van’da bulunan çocuklar ücretsiz olarak futbol eğitimine alındı.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından saha, okul, sosyal alanla birlikte antrenman ürünleri ve formaları ücretsiz olarak karşılanan küçük yetenekler, yoğun bir futbol eğitimine tabi tutuluyor.

 

Müracaat sayısı 745 kişide dondurulduktan sonra yetenek seçimi yapılarak sayı 100 kişiye düşürüldü. 100 yetenekli çocuk, Kulübümüz altyapı antrenörleri tarafından seçilerek Fenerbahçe altyapısına geleceğin yıldızları kazandırılacak.

 

Projenin açılışı Van Fenerbahçe Futbol Okulu’nda gerçekleşti. Açılışa Fenerbahçe Oyuncu İzleme Direktörü Müjdat Yetkiner, oyuncu izleme ekibinden Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş’la Fenerbahçe Spor Okulları Koordinatörü Banu Dizdar, altyapı antrenörlerinden Erhan Şahin, Fatih Süt ve Van Fenerbahçe Spor Okulları Proje Sorumlusu Harun Ata katıldı.

 

Renkli geçen organizasyonda Fenerbahçe Futbol Okulları Koordinatörü Banu Dizdar çocukları spora kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. Müjdat Yetkiner ve Harun Ata ise önemli bir projenin hayata geçtiğini dile getirdi.

 

Açılış organizasyonunun son bölümünde öğrencilere, Başkanımız Aziz Yıldırım tarafından gönderilen Fenerbahçe formaları hediye edildi.