Van Konteyner Kent'in Çocuklari Şampiyon Fenerbahçemizin Misafiri Olacak

08.05.2014

Van Konteyner Kent'in Çocuklari Şampiyon Fenerbahçemizin Misafiri Olacak

2011’de yaşanan deprem felaketinin ardından yaşamlarını konteyner kentte sürdüren Vanlı çocuklar, Kulübümüze misafir oluyor.

 

Geçtiğimiz yıl Sanatçı Rojin’in girişimleriyle başlatılan, "Van Benim Ben Vanım" projesiyle, depremin ardından yaşamlarını konteyner kentlerde güç koşullarda sürdüren ailelere dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

 

Daha önce bu tür çeşitli sosyal sorumluluk projelerine memnuniyetle ev sahipliği yapan Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Aziz Yıldırım, Vanlı çocuklara da kucak açarak, Karabükspor maçı öncesinde onlara Rüya Bir Gün yaşatmayı amaçlıyor.

 

Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği çocuklar, Fenerbahçeli sanatçı Funda Arar’ın eşliğinde 8 Mayıs 2014 Perşembe günü İstanbul’a gelecek.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’na 12:40’ta inmesi beklenen Vanlı minik misafirleri Rojin karşılayacak; çocuklar öğle yemeğinde Etiler Develi Restaurant’ın misafiri olacak.

 

Pek çok sosyal sorumluluk projesinde önemli rol alan ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Rüya Bir Gün projesine katkı sağlayan Mehmet Topal-Selda Topal, bu organizasyonda da büyük rol oynuyor.

 

Selda Topal’ın yanı sıra, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kızları Hande Gamgam ve Gülşah Gordi ile eski yöneticimiz Yasemin Merçil de yemekte çocuklara eşlik edecek.

 

Yemek sonrası Fenerbahçe Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde futbolcularla bir araya gelecek olan çocukları, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Sarıyer Belediyesi Konukevi’nde ağırlayacak.

 

Vanlı depremzede çocuklar Fenerbahçe ile dolu İstanbul gezisinin ardından yine THY’nin sponsorluğunda evlerine geri dönecek.