Van Konteyner Kent'in Çocuklari Şampiyon Fenerbahçemizin Misafiri Oldu

08.05.2014

Van Konteyner Kent'in Çocuklari Şampiyon Fenerbahçemizin Misafiri Oldu

2011’de yaşanan deprem felaketinin ardından yaşamlarını konteyner kentte sürdüren Vanlı çocuklar, Kulübümüze misafir oldu.

 

Van BenimVanım Projesi

 

Geçtiğimiz yıl Sanatçı Rojin’in girişimleriyle başlatılan, "Van Benim Ben Vanım" projesiyle, depremin ardından yaşamlarını konteyner kentlerde güç koşullarda sürdüren ailelere dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

 

Fenerbahçe Vanlı çocukları kucakladı

 

Daha önce bu tür çeşitli sosyal sorumluluk projelerine memnuniyetle ev sahipliği yapan Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanımız Aziz Yıldırım, Vanlı çocuklara da kucak açarak, onlara Rüya Bir Gün yaşatmayı amaçladı. Pek çok sosyal sorumluluk projesinde önemli rol alan ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün "Rüya Bir Gün" projesine katkı sağlayan Mehmet Topal-Selda Topal çifti, bu organizasyonda da büyük rol oynadı.

 

Futbolcularımızla bir araya geldiler

 

Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsorluğunu üstlendiği çocuklar, Fenerbahçeli sanatçı Funda Arar’ın eşliğinde bugün İstanbul’a geldi. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Rojin’in karşıladığı çocuklar, öğle yemeğinde Etiler Develi Restaurant’ın misafiri oldu. Vanlı çocuklar burada Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları Emre Belözoğlu, Mehmet Topal, Caner Erkin, Salih Uçan ve Pierre Webo’nun yanı sıra Selda Topal, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın kızları Hande Gamgam ve Gülşah Gordi ile eski yöneticimiz Yasemin Merçil ile bir araya geldi.

 

Duygusal anlar yaşandı

 

Yemek sonrası; çocuklarıyla birlikte İstanbul’a gelen Vanlı bir depremzede annenin konuşması duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Vanlı depremzede anne Sabiha Çınar’ın konteyner kentte çok zor koşularda yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını ve yardım taleplerini yaşlı gözlerle anlatmasından sonra söz alan Takım Kaptanımız Emre Belözoğlu, takım olarak ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi.Çocuklar gönüllerince eğlendilerÇocuklar yemek sonrası Mecidiyeköy’deki Trump Towers’da KidzMondo’ya misafir oldular. Mehmet Topal, eşi Selda Topal ve sanatçı Rojin’in eşlik ettiği çocuklar burada keyifli saatler geçirdiler. Ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Sarıyer Belediyesi Konukevi’nde ağırlanacak olan Vanlı depremzede çocuklar, Fenerbahçe ile dolu İstanbul gezinin ardından yine THY’nin sponsorluğunda yarın evlerine geri dönecek.