20.08.2015

Van Persie: "iyi Bir Skor"

Atromitos karşısında Fenerbahçemize galibiyeti getiren golü kaydeden Hollandalı yıldız oyuncu Robin Van Persie, 1-0’lık sonucun iyi bir skor olduğunu belirterek, gol pozisyonu içinse “Faul yoktu, vücudumu kullandım” dedi.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Robin Van Persie,  “Aslında ortada geçen karşılaşmaydı. Tehlikeli bir takım olduklarını söyleyebilirim.  İlk yarıda 4-5 fırsat bulduk ama değerlendiremedik. Bizim için gol yememek önemliydi. Maçın sonuna kadar gol umudumuzu koruduk ve maçın sonunda açıkçası biraz şanslıydık, golü bulduk” diye konuştu.
 

Gol pozisyonu ile ilgili de Hollandalı yıldız, “Golde vücudumu ve omzumu kullandım. Bazen vücudunuzu akıllı bir şekilde kullanmanız gerekir. Hakemin doğru karar verdiğini düşünüyorum. Faul yoktu, vücudumu kullandım” değerlendirmesinde bulundu. 
 

Tur şansı içinse Robin Van Persie, “Kesinlikle iyi skor, kapının sonuna kadar açık olduğunu düşünüyorum. 1 gol çok önemli harika bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Durum iyi gözükse de yolun yarısında olduğumuzu bilmemiz gerekiyor” diye konuştu.