Vitor Pereira: "beraberlik İyi Sonuç Ama Galip Gelmek İsterdik"

02.10.2015

Vitor Pereira: "beraberlik İyi Sonuç Ama Galip Gelmek İsterdik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 2-2 berabere biten Celtic maçı sonrası, “Beraberlik iyi sonuç ama galip gelmek isterdik” dedi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, "İlk gole kadar iyi bir oyun ortaya koyuyorduk. Ama ilk golü yedikten sonra kendi kimliğimizi kaybettik ve takımımızın gerildiğimizi düşünüyorum. İlk gole kadarkinden farklı bir görüntü ortaya koymaya başladık. Böyle sıcak ve zorlu bir atmosferde, böyle durumlar ortaya çıkabiliyor. Dinamiğimizi kaybettik, topa sahip olma arzumuzu kaybettik. İlk golden sonra takımımızın kendine olan güveninin azaldığını gördüm. Daha fazla topa sahip olmalıydık ama yapamadık ve ikinci golü yedik. Fernandao ve Diego oyuna girdikten sonra oyuna tekrar hükmetmeye başladık, topa sahip olduk, daha fazla pozisyona girdik. Bu atmosferde 2-0 geriye düştükten sonra 2-2'ye getirmek kolay değildi. Çünkü rakip Şampiyonlar Ligi tecrübesi olan bir takım. O nedenle bu açıdan bakmamız ve 1 puanın değerini bilmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 

Volkan-Fernandao değişikliği kararını sakatlıktan önce aldıklarını vurgulayan Pereira, “Biz zaten o değişikliği yapacaktık. İşler iyi gitmiyordu, bir şeyler yapmalıydık. 2 forvetle oyuna devam etmeyi düşündük. Topu önde tutmak için çift forvete dönmek istedik. Fernandao da bizim istediklerimizi gerçekleştirdi. 2 gol attı ve takımına katkıda bulundu. Diego değişikliği de topa daha fazla sahip olmak içindi. Ondan sonra oyunun kontrolü bizdeydi ve pozisyonlar bulduk. Karşılaşmayı 3-2’ye de getirebilirdik. Beraberlik iyi sonuç ama galip gelmek isterdik. Ama kolay değildi. Hele ki 2-0 geriye düştükten sonra hiç kolay değil" diye konuştu.
 

Grubun her ihtimale açık olduğunu belirten Vitor Pereira, “Grupta hala  her şey olabilir. Grup hala her ihtimale açık, çok fazla puan farkı yok. İçeride istediğimiz sonucu almak zorundayız. Buraya gelip bize sonuna kadar destek veren harika taraftarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.