Vitor Pereira: "bir Sonraki Kura Çekiminde Yer Almak İstiyoruz"

25.02.2016

Vitor Pereira: "bir Sonraki Kura Çekiminde Yer Almak İstiyoruz"

Fenerbahçemizin UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında 25 Şubat Perşembe günü deplasmanda Lokomotiv Moskova takımı ile oynayacağı maç öncesinde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile Simon Kjaer basının karşısına geçti.
 

Lokomotiv Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, bir sonraki kura çekiminde yer almak istediklerini belirtirken, Danimarkalı oyuncumuz Simon Kjaer ise tek yapmaları gerekenin; turu getirecek skoru almak olduğunu ifade etti. 
 

Simon Kjaer: “Tek yapmamız gereken şey; bize bir sonraki turu getirecek skoru almak”

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Simon Kjaer, “Zor hava şartlarının olduğu bir yere geldik, zor bir deplasmana geldik. Moskova’dayız, alışık olduğumuz hava şartlarında oynamayacağız. Tek yapmamız gereken şey; bize bir sonraki turu getirecek skoru almak. Şu anda maçı sabırsızlıkla beklediğimizi söyleyebilirim. Ama onların da şanslarını sonuna kadar kullanacaklarını düşünüyorum” dedi.
 

Bursaspor maçı sonrası üzüntü yaşadıklarını ifade eden Kjaer, “Maçtan sonra büyük üzüntü yaşadık. Çünkü çok ihtiyacımız olan bir galibiyetti ve kesinlikle galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum ama buna takılarak devam edemeyiz. Neleri iyi yapmamız gerektiğini biliyoruz, o karşılaşmanın ardından bunu gördük. O karşılaşma geride kaldı, o maçın yarın oynayacağımız maçla hiçbir alakası yoktur” şeklinde konuştu.
 

Vitor Pereira: “Biz buraya beraberliğe değil, kazanmaya geldik”

Daha sonra söz alan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Yarınki karşılaşma kesinlikle zorlu olacak. Buna en ufak şüphem yok. Bu maça bitmiş gibi bakamayız, bunun bilincindeyiz. Yarın sahaya bu şekilde çıkacağız. İki ayaklı bir turun devre arasındayız. Hiçbir şey bitmiş değil. Lokomotiv Moskova geri dönüş isteyecektir, skoru lehine çevirmek isteyecektir. İyi ve kaliteli bir takımla oynayacağız. Hem kolektif hem de bireysel anlamda iyi bir takımla karşılaşacağız. Kendi taraftarının önünde oynayacaklar ama bizimde Avrupa Ligi’nde yüksek hırsımız ve hedeflerimiz var. Ne istediğimizi biliyoruz. Yarınki zorluklara hazır olacağız. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız, kendi kimliğimizi sahaya yansıtmaya gayret göstereceğiz. Maç boyunca Lokomotiv Moskova takımına da saygıyı elimizden bırakmayacağız. Kendi argümanlarımızla, kendi kozlarımızla sahada olacağız. Çok önemli bir nokta var benim için; hem duygusal hem taktiksel anlamda olgun bir görüntü çizmesini istiyorum takımımın. Takımımdan beklentim bu. Bir sonraki kura çekiminde yer almak istiyoruz. Zorlu şartlarda oynayacağız ama biz buraya beraberliğe değil, kazanmaya geldik” dedi.
 

Vitor Pereira: “Biz buraya futbol için geldik”

Kendisinin sadece bir futbol antrenörü olduğunu belirten Pereira, “Ben bir futbol antrenörüm. Siyaset siyasetçilerin işi. Biz buraya futbol için geldik. Benim işim futbol. Burada bir kulübü temsil ediyoruz. Takımımızla beraber buraya futbol oynamaya ve iyi bir sonuç için geldik” ifadelerini kullandı.
 

Vitor Pereira: “Dersimize iyi bir şekilde çalıştık”

Derslerine iyi bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Portekizli teknik adam, “Lokomotiv Moskova’nın bireysel anlamda kaliteli oyuncuları var. Her takımın kaliteli ve güçlü yönleri vardır, zaafları vardır. İyi bir şekilde dersimize çalıştık, bunu ilk maçta da iyi bir şekilde yaptık. Onların kaliteli yönlerini, artılarını kontrol etmeye çalışacağız. Tabii ilk maçtan bu yana düzeltmemiz gereken noktalar da var. Yarın bu noktada düzeltmek açısından bizim için fırsat olacak. Bireysel bir isim vermek istemiyorum. İki takım da kaliteli oyunculardan oluşuyor. Bizim de zaaflarımız var onların da, bizim de güçlü yanlarımız var, onların da. Burada önemli olan takım halinde gösterilen performans. Onların zaaflarını kullanmaya çalışacağız. Zaafları kaliteli yönlerinizle kullandığınız zaman futbol güzel bir oyun oluyor” diye konuştu.
 

Vitor Pereira: "Kazanmak için sahada olacağız"

Yarın görmek istediği takımın, kendi kimliğini sahaya yansıtan ve prensiplerinden kopmayan bir takım olduğunu söyleyen ve sahaya kazanmak için çıkacaklarını belirten Vitor Pereira, “Yarın iki takımda sahaya 11 kişiyle çıkacak. İki takımda kendi kalitesini, kendi kozlarını göstermek için sahaya çıkacak. Yarın görmek istediğim takım; kendi kimliğini sahaya yansıtan, prensiplerinden kopmadan, 2-0 yendi diye burada işlerin kolay olacağını asla düşünmeden sahada olacak bir takım. Şunu da gayet iyi biliyoruz; onlar da bu skoru çevirmek isteyecek. Biz kendi kalite göstermek istiyoruz, kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak istiyoruz. Biz yarın yine topa sahip olmak, baskı kurmak, önde basmak istiyoruz. Garantisini verebileceği tek bir nokta var; kazanmak için sahada olacağız. Robin van Persie oynar yada Fernandao oynar. Önemli olan bizim takım kimliğimizi sahaya yansıtmamızdır. Avrupa’ya damga vurmak isteyen bir takım kimliği sergilemek istiyoruz yarın. Tabii ki savunma yapacağımız anlarda olacak ama doğru anda iyi bildiği şekilde o savunmayı yapan bir takım olmak istiyoruz. Sürekli savunma yaparak Avrupa’ya istediğiniz damgayı vuramazsınız, daha doğrusu bazen sürekli savunma yapıp bazen hücum oynayarak bu damgayı vuramazsınız. Kendi kimliğimizi kalitemizi göstermek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.