Vitor Pereira: "bu Akşam Büyük Bir Maç Oynadik"

25.10.2015

Vitor Pereira: "bu Akşam Büyük Bir Maç Oynadik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Takımımızın Galatasaray karşısında oyunu domine ettiğini dile getirirken, bu akşam büyük bir maç oynadığımızı da belirtti.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Galatasaray karşılaşmasının ardından maçın yayıncı kuruluşuna yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 

Bence bu akşam güzel bir karşılaşma oldu. Büyük bir maç oynadık. Oyunun hemen hemen tamamını domine eden bir görüntümüz vardı. 1’den fazla gol atabilecek pozisyonlarımız da oldu. Fırsatları yakaladık ama o istediğimiz ikinci ya da üçüncü golü bulamadık. Futbol, böyle bir oyun ve bu sonuçlar da var. Rakibimiz yaptığımız tek hatayı değerlendirerek golü buldu. Maçtan beraberlikle ayrıldık ve az önce de dediğim gibi futbol böyle bir oyun. Başka da söyleyecek bir şey yok.”
 

Bu tür maçlarda özellikle kale önündeki son pasların skoru belirlemede etkili olduğunun da altını çizen Teknik Direktörümüz Vitor Pereira,  “İkinci yarıda farkı arttırma adına en az 3-4 tane iyi pozisyon yakaladık. Kalenin önüne yaklaştığımız anlarda son pası vermeyi başaramadık. Eğer ki o pasları vermiş olsaydık, maçı çok daha erken koparabilirdik. Rakibimiz son dakikalarda biz önde olduğumuz için kaybetmeme duygusuyla öne çıktılar ama biz kontra ataklarla net gol fırsatları yakaladık.  İstediğimiz golleri atabilseydik belki de 4-0’lık bir skoru konuşuyor olacaktık. Kontra ataklarda istediğimiz golü bulamadık. Takımımı tebrik ediyorum, taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Bu akşam büyük bir maç çıkardık." dedi.
 

Son olarak rakibin savunma yaparak sahadan 1 puanla ayrıldığını dile getiren Vitor Pereira, “Biz pozisyonumuzu almıştık. Toplu hızlı bir şekilde indi ve golü kalemizde bulduk. Gerçekten o golü yemiş olmamız inanılmaz. Ama ben burada böyle bir maçtan sonra hata bulmak için bulunmuyorum şu anda. Maçı bitirecek fırsatlar bulduk. Benim hatırladığım; rakibimizin hiçbir pozisyonunun olmayışı. Ama buna rağmen buradan beraberlikle ayrıldılar. Benim izlediğim maç buydu. Rakip sadece savunma yaptı ve buradan 1 puanı aldı” diyerek sözlerini noktaladı.