Vitor Pereira: "buradan 3 Puanla Ayrilabilirdik"

20.02.2016

Vitor Pereira: "buradan 3 Puanla Ayrilabilirdik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, golsüz eşitlikle biten Bursaspor maçında fazlasıyla pozisyona girdiklerini ancak pozisyonları cömertçe harcadıklarını söyledi. Oyunu hep rakip yarı alanda oynadıklarını ifade eden Pereira, son şutun eksik olduğunu belirtti ve “Buradan 3 puanla ayrılabilirdik” dedi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Vitor Pereira, “Biz bu akşam daha iyi oynayan taraftık, baskı yaptık ve ardı ardına hücum ettik ama o son şut, son pas belki de son doğru kararı verebilme bizde eksik olan taraftı. Bu akşam buradan eğer 2-0, 3-0, 4-0 gibi bir skorla ayrılamıyorsak, pozisyonları fazlasıyla kaçırdığımız, cömertçe harcadığımız içindir. Son pas, son şut eksikti. Hep rakip yarı alanda oynadık. Samimi söylemek istiyorum; şu an büyük üzüntü yaşıyorum. Buradan 3 puanla ayrılabilirdik. Ama hala alınacak çok puan, oynanacak çok maç var. Biz de, şu an ligdeki şampiyonluk yarışındaki rakibimizde puanlar kaybedecektir. Bu işin sezon sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

 

Gol atamamalarıyla ilgili yapılan genellemeye katılmadığını ifade eden Vitor Pereira, “Bu akşam gol atamadık ama diğer karşılaşmalarda goller attık. Bir önceki maçta 2 gol attık, ondan önceki maçta 3 gol attık. Gol atamadığımız konusunda yapılan genellemeye katılmıyorum. Biz tek forvet oynadığımızda daha dengeli oynuyoruz, daha fazla topa sahip oluyoruz. Ama çift forvet oynadığımızda topa sahip olma oranımız düşüyor. Bu maçın ilk 15 dakikasında 2 gol atabilirdik ve o 2 golü atsaydık çok farklı bir sonuçla buraya gelmiş olurduk. Yani gerçekten fazla sayıda pozisyon kaçırdık. Tek forvetle de 2 forvetle de pozisyona girdik. Biz buna her gün çalışıyoruz, her gün bitiricilik çalışıyoruz. Ama maalesef bu akşam istediğimiz üretkenliği sahaya yansıtamadık. Ama gol de yemedik, rakibimize pozisyon vermedik, hep dengeliydik. O golleri atsaydık farklı şeyler konuşuyor olurduk” şeklinde konuştu.

 

Basın Toplantısı 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önce karşılaşmayı değerlendiren Vitor Pereira, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Maçla ilgili yaptığı değerlendirmede Portekizli çalıştırıcı, “Bu akşam iyi oynadık, baskı yaptık. Pozisyona girdik. Saha içinde çok daha üstün olan taraf bizdik. Kazanmak için oynadık, onlarda kendi argümanlarıyla oynadılar. Savunma yaptılar. Maçın ilk 15 dakikasında 2-3 gol bulabilirdik. Son pası, son kararı, son şutu; istediğimiz şekilde yapamadık. Sonucun sahada oynanan oyunu yansıttığını düşünmüyorum. Maalesef bu akşam buradan istemediğimiz bir sonuçla ayrılıyoruz” dedi.


Robin van Persie ile ilgili soruya da Vitor Pereira , “Tüm sezon boyu bugüne kadar van Persie birçok antrenmanda yer alamadı, birçok antrenmana çıkacak durumda değildi. Birçok karşılaşmaya yetişemedi ve hazır durumda değildi. İstediğimiz seviyeye ulaşamadı sezon boyunca ama son dönemde aşama kaydetti. Daha iyi durumda. Bir oyuncu beni ikna etmek ve sahada olmak istiyorsa iyi antrenman yapmalı ve iyi oynamalıdır. Ben burada tek bir oyuncuyu değil, 20 küsür oyuncudan oluşan kadroyu idare etmeye çalışıyorum. Son dönemlerde daha iyi durumda ve daha fazla oynuyor. Bu maçların sonucunu tek bir oyuncuya bağlamayalım. Oyuna girerken ve çıkarkan birbirimize saygı duymalıyız ” diye konuştu.