Vitor Pereira: "daha İyi Takim Kesinlikle Fenerbahçe'ydi"

27.09.2015

Vitor Pereira: "daha İyi Takim Kesinlikle Fenerbahçe'ydi"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 3-2’lik Beşiktaş mağlubiyeti sonrası sahadaki daha iyi takımın kesinlikle Fenerbahçe olduğunu söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “1.dakikadan 90. dakikaya kadar Fenerbahçe sahada üstün olan taraftı. Sahadaki daha iyi takım kesinlikle Fenerbahçe’ydi. Baskı yapan, hücum dinamiğini iyi sağlayan ve kişilikli oyun ortaya koyan bir Fenerbahçe vardı. Fenerbahçe bugün neden mi kaybetti? Maçı oturun tekrar izleyin neden kaybettiğini göreceksiniz”dedi.
 

Maçta sahanın yıldızının kesinlikle oyuncular olduğunun altını çizen Pereira, “Burada bu akşam sahanın yıldızı kesinlikle oyunculardı. Sahada kalitelerini ortaya koydular ve ön plana çıkarılması gereken kesinlikle oyunculardı. Hakemlere bu akşam ön plana çıkma fırsatı vermeyeceğim. Bu akşam ki en önemli aktörler kesinlikle oyunculardı” diye konuştu.
 

Son olarak 1 Ekim Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi 2. Maçı olan Celtic karşılaşmasıyla ilgili değerlendirme yapan Pereira, 3 gün sonra seyahat, 4. gün maç. Bugünkü karşılaşmanın ardından şu anda güvenimizi korumak mecburiyetindeyiz. O karşılaşmaya aynı oyun şekliyle çıkmak, aynı güveni sahaya koymak, aynı kişilikle oyunumuzu ortaya koymak mecburiyetindeyiz. Eğer zaten bunları yaparsak, bu akşam ki kişiliğimizi ve oyunumuzu gösterirsek kazanmak için çok büyük şansımız olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.