Vitor Pereira'dan Maç Sonu Değerlendirmesi

09.02.2016

Vitor Pereira'dan Maç Sonu Değerlendirmesi

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Amed Sportif Faaliyetler ile oynadığımız maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: 


"Daha teknik, daha hızlı oynamak isterdik. Bu şartlarda bu mümkün değildi. Rakip bizden bu zemine daha alışlık. Ciddi oynamayı denedik. Geri düştük, oyunu çevirdik. Zorlu bir karşılaşmaydı. Artık ikinci maça bakacağız. Bu tur bizim sahamızda belli olacak" dedi.


Ligde oynayacağımız Kasımpaşa maçı ile ilgili soruya da  Pereira, “25 maçlık seri Antalyaspor maçında bitti. Şampiyonluk istiyoruz, kendi sahamızda oynayacağız. Kasımpaşa maçından galibiyetle ayrılmak zorundayız. Şampiyonluk için mücadele eden takım, bu maçta cevap vermelidir" diye konuştu.


Basın Toplantısı 

Maçın sonrasında medya mensuplarının karşısına geçen Portekizli çalıştırıcı, karşılaşmayı değerlendirdi ve Kasımpaşa maçına dikkat çekti. Vitor Pereira’nın konuşmasından derlediklerimiz:


"Bizim için zorlu bir karşılaşmaydı özellikle geri düşmemiz bizim işimizi daha da zorlaştırdı. Zeminin de hızlı ve teknik bir oyuna izin veren bir zemin olmadığını söyleyebilirim. Aynı zamanda bu tarz karşılaşmalarda rakibiniz üst düzey bir motivasyonla maça çıkar. Bugün de bu durum geçerliydi. Sahaya bizden daha alışıklardı, bu zeminde oynayıp iyi sonuçlar almış bir takımdı. İlk golü yemek işimizi daha da zorlaştırdı. Daha sonraki mücadelemizle 2-1 yapmayı başardık. Durumu 3-1’e getireceğimizi düşünürken, 2 kontra atakla kalemizde 2 gol daha gördük. Geriye düştük ve tepki vermeyi başardık. Göstermiş olduğumuz o tepkiyle tekrar beraberliği yakaladık. Ben isterdim ki bu turu burada bitirelim. İyi bir takımla oynadık. Özellikle kendi sahasında daha iyi oynayan bir takımla karşılaştık. O nedenle bizim için turu burada bitirmek kolay olmadı. 


Bizi bekleyen çok önemli bir Kasımpaşa karşılaşması var ve bazı oyuncuları riske atmak istemedik. Şu anda tur her iki tarafa da açık. İçeride farklı bir zeminde oynayacağız. Kendi oyunumuzu oynamamıza izin veren bir zeminde oynayacağız. Kendi sahamızda oynayacağımız maçta turu geçmek istiyoruz. Bu sahada bugüne kadar oynayan tüm takımlarda zorlandı aslında. Örneğin Başakşehir burada büyük zorluklar yaşamıştı. Aynı zamanda rakibimizin iyi bir ekip olduğunun göstergesi Bursaspor’u Bursa’da yenmeleriydi. Dediğim gibi içeri de turu geçmek istiyoruz.”