Vitor Pereira: "final Bizi Bekliyor"

05.05.2016

Vitor Pereira: "final Bizi Bekliyor"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, sezon boyunca çok iyi çalıştıklarını ve artık finalin kendilerini beklediklerini ifade etti.
 

Maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Vitor Pereira, öncelikle Torku Konyaspor’u gösterdikleri başarı performanstan dolayı tebrik etti. Portekizli çalıştırıcı, “Biz iki maçı kazanmış olsak bile bu Konyaspor’un kalitesinden bir şey götürmeyecek. Konyaspor gibi bir takımı eleyerek finale yükselmek, finalin kıymetini bir kat daha arttırıyor. Hak ederek finaldeyiz. Çok çalıştık sezon boyunca şimdi bizi final bekliyor” dedi.
 

“Saha içine kağıt gönderiyorsam bu taktiğin en hızlı şekilde anlaşılması içindir” diyen Vitor Pereira, taraftarlara seslendi: 
 

“Ben kariyerimde büyük finallere alışığım. Şunu söylemek istiyorum. Taraftarlara sormak istiyorum; bu sezon 2 kupayı alacağımıza inanıyorlar mı, inanmıyorlar mı? İnanıyorsalar Başakşehir maçında tribünü doldursunlar. Kulüplerine aşklarını göstersinler. Hocayı, a, b,  c oyuncusunu sevmeyebilirler ama kulübe aşk faklıdır. Sezon sonuna kadar duyulan inançtır. Kupaları kazanacağımıza inanıyoruz.”
 

Final maçı için gerekli zamanlarının olduğunu ancak, şimdi kendilerini bekleyen Medipol Başakşehir maçına değinen Portekizli çalıştırıcı, “Artık detaylar üzerine odaklanacağız. Bizim için de belki bir sonraki maç ligin en önemli maç olacak. Taraftarlar bize inandıklarını hissettirsinler. Son düdüğe kadar bizi desteklesinler” şeklinde konuştu.
 

Basın Toplantısı

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak maçı değerlendiren Vitor Pereira, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

Ligin 32. haftasında oynanacak derbi karşılaşmasının kırılma maçı olup olmayacağıyla ilgili soruya Pereira, “Bizim için belirleyici maç o maç değil, Medipol Başakşehir maçıdır. Bizim kontrol edebileceğimiz maçlar kendi maçlarımız. Medipol Başakşehir, sonra Gençlerbirliği ve daha sonra Sivasspor’la oynayacağız. O maçlardan galibiyetle ayrılabilirsek ki, tek düşüncemiz bu olacak. Son maçın 90. dakikasına kadar şampiyonluğa olan inancımı sürdüreceğim. Kendi takımıma inanıyorum ve aynı seviyede oyunumuza devam edersek o maçlardan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum. Kendi elimizde olan tek şey kendi maçlarımız. Belirleyici olarak kendi maçlarımızı görmeliyiz. Ben böyle sezon sonları yaşadım kariyerimde. Sezon sonları her zaman tansiyonun ve baskının yüksek olduğu dönemlerdir. Özellikle rakibinizle puan puana gidiyorsanız çok büyük bir baskı vardır. Sezon sonunda neler elde edebileceğimizi göreceğiz. Şimdi Medipol Başakşehir maçına konsantre olmalıyız. Zorlu ve kaliteli bir rakiple oynayacağız. Kaliteli bir oyun sergilemeli ve iyi bir organizasyon sergilemeliyiz saha içerisinde. Kişilikli bir oyun oynamalı ve kazanmalıyız. Daha önce bizim de oynadığı maçlar oldu, onların da bizden önce oynadığı haftalar yaşandı. Bu konuda bir avantaj yada dezavantaj söz konusu değil. Önemli olan maçlarınızı kazanmaktır” cevabını verdi.
 

Torku Konyaspor’la bu sezon oynanan maçlarla ilgili soruya ise Vitor Pereira, “Hangi maçı kazanmayı tercih ederdin konusu laftan öteye gitmez. Ligde de iyi bir maç çıkarmıştık. Torku Konyaspor’da iyi bir maç çıkarmıştı. Son dakikalarda mutlu sona onlar ulaştı. Biz 2-1 yapma fırsatlarını yakaladık ama değerlendiremedik. Biz galibiyet isteğiyle ön tarafta oynamaya çalışırken bazen dengemizi kaybedebiliyoruz. Aynı zamanda onların attığı ikinci golde her detay çok iyi bir şekilde gitti. Orta çok iyi geldi, koşular çok iyi geldi ve kötü bir maç çıkarmamamıza rağmen adil bir sonuçla ayrılamadık oradan. Sonra rakibimizi daha iyi tanıdık ve bir şeyleri değiştirdik. 3-0’lık galibiyetle ayrılmayı başardık ilk maçta. Bugün de 5-6 farklı oyuncuyla sahaya çıktık. Yine oyuncularım iyi bir cevap verdi. 2 maçta toplamda 5 gol attık ve kalemizde gol görmedik. Bu nedenle mutluyum takımımın gösterdiği performanstan. Güçlü olduğumuza ve 2 kupada mücadele edebileceğimize dair net bir sinyal verdik. Taraftarlarımıza çok ihtiyacımız var. Şu anda en önemli nokta bu. Onların inancını hissetmemiz gerekiyor. Onlara buradan net bir çağrıda bulunmak istiyorum; Kulübe olan aşklarını sonuna kadar göstersinler. Hocayı ya da oyuncuları seversiniz ya da sevmezsiniz bu bambaşka bir konu. Bu ne hoca konusu ne de oyuncu konusu. Burada kulüp meselesi var. Kulübe aşkınızı, inancınızı gösterme meselesi var. Benim sezon sonuna kadar beklediğim bu, taraftarlarımdan. Önümüzde Medipol Başakşehir maçı var. Aynı şehirdeyiz. Taraftarlarımız o maça gelmeli, yanımızda olmalı. Onların gücüne çok ihtiyacımız var. Biz 2 kupayı da istiyoruz. Bütün sezon bunun mücadelesini verdik ve sonuna kadar geldik. Bir teknik direktör saha içerisinde oyuncularından kişilikli bir görüntü sergilemelerini ve kulüpleri için iyi mücadele etmelerini ister. Taraftarlar da bunu sezon sonuna kadar istemeli. Saha içerisinde biz, saha dışarısında onlar. Her negatif yada her pozitif sonuçta bir uçtan bir uca her şey değişmemeli. Kişilikli bir şekilde kulübümüze sahip çıkmalıyız. Soın dakikaya kadar Fenerbahçe’ye inanmalıyız. Biz takım halinde öyle yapacağız, onlar da öyle yapsınlar çünkü benim futbola bakış açım bu” şeklinde cevap verdi.