Vitor Pereira: "galibiyeti Taraftarimiza Armağan Ediyorum"

18.10.2015

Vitor Pereira: "galibiyeti Taraftarimiza Armağan Ediyorum"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Kayserispor maçının zorlu bir maç olduğunu ancak galibiyet için hafta boyunca çalıştıklarını ve önemli olanın 3 puan almak olduğunu, galibiyeti de taraftarlarımıza armağan ettiğini söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa öncelikle maçla ilgili konuşan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Beklediğimiz gibi zor bir karşılaşma oldu. Maçtan önce de zaten bunu öngörüyorduk. Yüksek bir zeminde oynadık bu akşam ve yüksek zemin bizi biraz zorladı aslında. Bizi çok zorlayan bir rakibe karşı oynadık aynı zamanda. Puana fazlasıyla ihtiyacı olan bir rakibe karşı oynadık. Bu akşam gerçekten zorlu bir karşılaşma oldu. En önemli nokta bu akşam 3 puanı almaktı bundan dolayı mutluyuz. Teknik anlamda değerlendirecek olursak iyi bir karşılaşma çıkaramadık. Bu sonuç için hafta boyunca çok çalıştık. Bu galibiyeti gerçekten çok istiyorduk. Geçtiğimiz hafta kendi sahamızda aldığımız beraberlikten sonra bu maçın önemi bir kat daha artmıştı. Galip gelmek zorundaydık bu akşam ve haftaya galibiyetle başladık. Bu akşamın en olumlu tarafı bu oldu bizim için” değerlendirmesinde bulundu.
 

Gökhan Gönül’ün de artık forma şansı bulacağını söyleyen Portekizli çalıştırıcı, “Gökhan Gönül çok uzun bir süre sahalardan uzak kaldı bildiğiniz gibi. Beklediğimizden de daha uzun bir zamandır sakatlığından dolayı bizden ayrıydı ama şu anda ağrısı kalmadı, oynayabilecek duruma geldi. O nedenle Gökhan Gönül de artık bu takımda fırsat bulacak. Şener zaten tüm karşılaşmalarda forma giydi ve yorgun durumda. Gökhan Gönül gayet iyi bir oyuncu ama sakattı ve sakatlığı takıma verebileceği katkıyı biraz engelledi. Şu andan sonra o da fırsat bulmaya başlayacak” dedi.
 

Yerini 48. dakikada Diego Ribas’a bırakan Luis Nani’nin sağlık durumuyla ilgili konuşan Pereira, “Şu anda net bir bilgim yok Nani’nin durumuyla ilgili. Yarın durumunu daha net bir şekilde öğreneceğiz. Ama bir teknik direktör olarak şunu söylemek istiyorum; teknik direktör bireysel olarak oyunculara bakmaz, bireysel olarak oyuncuları yönetmeye çalışmaz. 25-26 oyuncudan oluşan bir ekibi vardır elinde ve bu ekibi yönetmek zorundadır. Biri oynamadığı zaman diğeri oynar. Diğer hafta başkası oynar. Bunu saygıyla karşılamak lazım iyi anlamak lazım. 3 maç oynadığımız haftalar yaşıyoruz ve bu hafta da o haftalardan biri. Tüm oyuncuların aynı seviyede kalabilmeleri, sürekli oynarlarsa aynı seviyede kalabilmeleri kolay olmuyor. Dünyanın her ülkesinde, her büyük kulüpte, çok önemli yıldızları olan çok büyük kulüplerde de bu takımı yönetme meselesini hep birlikte görüyoruz. Bazen biri oynuyor, bazen diğeri bunu anlamak zorundayız. Bunu yapmaktaki tek amacımız herkesi aynı seviyede tutabilmek, üst seviyede kalabilmelerini, o verimi alabilmeyi sağlamak” ifadelerini kullandı.
 

Son olarak taraftarlarımıza teşekkür eden Teknik Direktörümüz Vitor Pereira son olarak şunları söyledi: “Gerçekten taraftarlarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Onlar yine harikaydı. Teşekkürü hak ediyorlar. İhtiyacımız olan anlarda yanımızda oluyorlar. Takımımızı sonuna kadar desteklediler. Maçın başından sonuna kadar yanımızdaydılar. Galibiyeti taraftarımıza armağan ediyorum.”