Vitor Pereira: "gereğinden Fazla Firsat Bulduk Ama Değerlendiremedik"

05.11.2015

Vitor Pereira: "gereğinden Fazla Firsat Bulduk Ama Değerlendiremedik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, özellikle ilk yarıda istedikleri baskılı oyunu ortaya koyduklarını, rakibin oynamasına hiçbir şekilde izin vermedikleri ancak buldukları gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Biz maçın 1. dakikasından itibaren o baskılı oyunumuzu ortaya koyduk. İlk yarıda o istediğimiz baskıyı yapmayı başardık. Ajax’ı hiç oynatmadık, rahat bir şekilde oynamalarına izin vermedik. Takım halinde gelişmekte olduğumuzu ve ileriye doğru gittiğimizi bir kez daha gösterdiğimizi düşünüyorum. İkinci yarının başlarında o istediğimiz baskıyı belki biraz yapmayı başaramadık, belki biraz geri çekildik buradaki ortamın da etkisiyle. Hızlı bir şekilde geri dönüş yaptık ve istediğimiz oyunu tekrar oynamaya başladık. Belki gereğinden fazla fırsat bulduk ama değerlendiremedik. Ama nasıl bir takım olduğumuzu ispatladık. Önümüze bakarak kendimizi geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. Sahadaki oyundan farklı olarak sadece sonuç vardı ama oyunumuz bence iyiydi” dedi.
 

İlk yarıda rakibi kendi sahasına hapsettiklerinin altını çizen Portekizli çalıştırıcı, “İlk yarıda biz rakibi hiçbir zaman oynatmadık. Rakibi kendi yarı sahasına hapsettik. Bazen o son pası istediğimiz gibi veremedik, bazen o fırsatları istediğimiz gibi değerlendiremedik. Ancak rakibe hiçbir zaman alan bırakmadık, istedikleri oyunu oynama şansı asla vermedik, sadece o son bölümde değil maçın ilk yarısında da. Savunmamız öndeydi, orta sahalarımız önde baskı yapıyordu, kaç tane top kandık sayısını bilmiyorum. Maçın ilk yarısında istediğimiz baskıyı kurduğumuzu düşünüyorum. Maçın son kısımlarında 2-3 tane kolay gol bulabilirdik. Tabii ki taze oyuncular oyuna girdikten sonra 2-3 gol bulabilirdik ama fırsatları değerlendiremedik. Sadece son bölümde değil maçın ilk yarısında ve ikinci yarının da belli bölümünde istediği o baskıyı ortaya koydu. Galatasaray maçında Ajax’la yaptığımız ilk maçta takımın nasıl oynadığını gayet iyi hatırlıyoruz ama bu akşam çok daha baskılı ve çok daha iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Fırsatlar bulduk, değerlendiremedik. 2-3 gollü bir galibiyetle ayrılabilirdik. Ben bu akşam sadece sonuçtan dolayı üzülüyorum, sonuç dışında beni üzen hiçbir şey yok” diye konuştu.
 

Son olarak gruptan çıkma şanslarının sürdüğünü ifade eden Vitor Pereira, “Gruptaki mücadelemize devam ediyoruz. Bu gruptan çıkma şansımızı sürdürüyoruz. Şu anda artık önümüzdeki maçı bekleyeceğiz. Önümüzdeki maçtan eğer bu akşamki gibi aynı performansı ortaya koyar aynı şekilde oynarsak o maçtan mutlu ayrılacağıma kesinlikle eminim” şeklinde konuştu.