Vitor Pereira: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

20.09.2015

Vitor Pereira: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, iyi bir karşılaşma çıkardıklarını ve güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Zorlu bir karşılaşmaydı bizim için. Avrupa Ligi’nde aldığımız olumsuz sonucun ardından bu akşam iyi bir cevap verebilmek bizim için önemliydi. İyi bir karşılaşma çıkardığımızı düşünüyorum. Bu akşam güzel bir galibiyet aldık” dedi.
 

Bu akşam oyuncularının çok iyi bir cevap verdiğini belirten Vitor Pereira, “Perşembe günü bir karşılaşma oynadık ve o maçın ardından 3 gün sonra Pazar gününe kadar toparlanmak kolay değildi bizim için. Tamamen aynı oyuncularla oynasaydık sakatlık riski oluşabilirdi. Şunu belirtmek istiyorum; bu akşam gerek ilk on birde oynayan oyuncular, gerek sonradan dahil olan oyuncular çok iyi bir cevap verdiler. Ben böyle yorumluyorum. Takım olduğumuzu ve takım halinde düşündüğümüzü gösterdik. İlk önce bu kulübü düşündüğümüzü ve bu kulübü bireysel hedeflerin önünde tuttuğumuzu gösterdik bu akşam” diye konuştu.
 

Kadroyu en iyi şekilde yönetmek ve kararlar almak mecburiyetinde olduğunun altını çizen Portekizli çalıştırıcı, “Eğer 22-23 hatta 25 oyuncuyu aynı anda sahaya sürebilecek olsaydım daha kolay olurdu işler ama bu imkansız. 11 kişiyle sahaya çıkmak zorundayız ve ben bu kadroyu en iyi şekilde yönetmek mecburiyetindeyim. Kararlar almak mecburiyetindeyim. Oyuncular beğensin ya da beğenmesin ben teknik direktörüm ve ben burada kararlar almak için bulunuyorum. O nedenle her oyuncunun durumunu değerlendiririz ve ona göre kararlar alırız. Benim sorumluluğum da bu. Onun oyuna girdikten sonra göstermiş olduğu performanstan dolayı çok mutluyum. Bize galibiyeti getiren golü attı ama sadece golden dolayı değil, takıma yardım etme konusunda gösterdiği davranışlardan dolayı mutluyum oyuna girdiği dakikadan itibaren. Takımımıza hem defansif hem ofansif anlamda yardımcı oldu. Tabii ki her oyuncu oynamak ister. Hiçbir oyuncu kulübede oturmak istemez, kulübede oturduğu için mutsuz olması doğal” ifadelerini kullandı.
 

Son olarak 27 Eylül Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili konuşan Vitor Pereira, “Şu anda önümüzde 1 hafta var o maça hazırlanmak için. Umarım eksikliğini yaşadığımız diğer oyuncularımız da toparlanıp aramıza katılır ve bu şekilde hazırlanmayı başarırız bu karşılaşmaya. En iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Kendi oyunumuzu kendi fikirlerimizi sahaya yansıtmaya çalışacağız. Maç sonunda da hangi tarafın daha iyi olduğunu hep birlikte göreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.