Vitor Pereira: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

10.03.2016

Vitor Pereira: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Braga karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını ifade etti. Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Vitor Pereira, “Biz gerçekten kaliteli bir takımız. Braga da bu akşam kalitesini gösterdi. İyi organize olan bir takım. Braga’daki maç zor olacak. 1-0’ın avantajı ile oraya gideceğiz. Kendi oyunumuzu oynamalıyız. Tur son ana kadar çekişmeli olacak. İki takım da kaliteli. Bu akşam ikinci golü de bulabilirdik ama olmadı. Dengeli bir oyunla güzel bir galibiyet aldık” dedi.


“Böyle bir maç bekliyordum” diyen Portekizli çalıştırıcı, “Braga 15 maçtır yenilmeyen bir takım. Bu sezon çok az maç kaybettiler. Portekiz de bu takıma saygı duyuyorlar. Bizde saygı duyarak oynadık. Kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. Oradaki ambiansı biliyorum. Kendi oyunlarını oynamaya çalışacaklar. Tur için en iyimizi vermeliyiz. Taraftarlarımız da bu akşam harikaydı” diye konuştu.


Basın Toplantısı 

Portekizli çalıştırıcı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önce karşılaşmayı değerlendirdi. Vitor Pereira, “Braga’yı çok iyi tanıdığım için zorlu bir maç olacağını basın toplantısında da belirtmiştim. Agresif bir takım. Ne istediğini bilen bir ekip. Daha farklı oyun dinamikleri var. Hocalarını çok beğeniyorum, teknik ekipleri de iyi çalışmalar yapıyor. Bizim maça hazırlanmak için çok zamanımız da yoktu.  İlk yarıda biraz zorlandık. İkinci yarı da daha iyiydik. Taraftarlarımızda gerçekten harikaydılar. Öyle bir ortamda vardı ki istemezsiniz de koşmaz zorunda kalıyorsunuz. 1-0 kazandık ama tur iki tarafa da açık. İkinci maçta zor olacak. Turu geçmemizin mümkün olacağına inanıyorum. Takımımın aldığı galibiyetten memnunum. İşimizi iyi yaptık. Başarılı bir sonuçla ayrıldık” ifadelerini kullandı.


Haklı bir galibiyet elde ettiklerinin altını çizen başarılı teknik adam, “Maçta ilk yarı dengeliydi. İkinci yarı bizim açımızdan daha iyiydi. Daha agresif ve baskılıydık. Braga ikinci yarı zorlandı. İkinci yarı da Josue’nin sadece bir şutu vardı. Bana göre haklı bir sonuç. Hocaları maçın hakkını beraberlik olarak düşünebilir. Bence de ikinci golü atsak maçın hakkını daha iyi sahaya yansıtırdık. Hedefimiz deplasmanda gol atmak. Sağlam ve agresif olmalıyız. Mücadeleci bir karşılaşma olacak. Konuşmak yerine bunu sahada ispatlamalıyız” dedi.


Kaleci tercihi ile ilgili soru üzerine Vitor Pereira, “Kalecilerin durumundan memnunum. Bu konuda şanslıyım. 3 kaleci de tecrübeli ve kaliteli. Aynı zaman da Erten de kendisini geliştiren genç bir kaleci. Kaleci konusunda güzel baş ağrıları yaşıyorum. Bu akşam Volkan oynadı bir sonraki maçta kim oynayacak hep birlikte göreceğiz” yanıtını verdi.


Mutlu olduğu için yüzünün güldüğünü ifade eden Portekizli çalıştırıcı, “Maç öncesi taraftarların beklentisini biliyordum ve karşılaşmanın zorluğunun farkındayım. Braga son maçta Porto’yu 3-1 yendir. Gülümsüyorum çünkü takım performansından mutluyum. Turu geçersek daha büyük ve güzel gülümseme göreceksiniz. Turu geçmek zor olacak. Kaliteli bir takımla karşılaştığımızı herkesin anlamasını istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.