Vitor Pereira: "hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldik"

23.10.2015

Vitor Pereira: "hak Ettiğimiz Bir Galibiyet Aldik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 1-0 galibiyetimizle tamamlanan Ajax karşısında kazanmayı isteyen, pozisyon üreten ve gol için çabalayan taraf olduklarını, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Dünde konuştuğum gibi sabah kalktığımda ben hiçbir zaman öleceğimi düşünerek yataktan kalkmam. Ben sabahları uyandığımda her zaman hedeflerim için mücadele etme isteğiyle ayağa kalkarım. Hayat boyu böyle oldu, bundan sonra da böyle olacağını düşünüyorum. Bugün hayattayız dediğimiz gibi ve şu anda Avrupa Ligi’ndeki yolumuza devam ediyoruz. Pazar gününe kadar toparlanacağız ve Pazar günü mental açıdan sahada güçlü bir Fenerbahçe göstereceğiz. Galatasaray maçı bizim için son derece önemli bir karşılaşma. Bugün kesinlikle hak ederek kazandığımızı düşünüyorum. Bugün kazanmayı isteyen taraf bizdik. Pozisyonlar üreten ve gol bulmak için çabalayan taraf bizdik. Özellikle 2. yarıda oyun tamamen rakip yarı alanda oynandı. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. Grupta hala her şey olabilir. Grup her şeye açık ama bizim yürüyüşümüz devam ediyor. Şu anda artık yapmamız gereken Avrupa Ligi sayfasını bir süre kenara bırakmak ve Galatasaray maçına konsantre olmak” dedi.


Takımın bu akşam oynadığı oyunla tüm eleştirilere ve yorumlara en iyi şekilde cevap verdiğini belirten Portekizli hoca, “Takım seviyesini gösterdi. Mücadele etti ve mental açıdan güçlü bir duruş sergiledi. Takım halinde koştu, takım halinde mücadele etti. Biz kendi aramızda gerekli konuşmaları yapıyoruz ve biz hedeflerimizi biliyoruz” diye konuştu.


Son olarak taraftarlarımızın desteğine değinen Pereira, “Aynı zamanda taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten inanılmaz bir destek veriyorlar bize. Harikaydılar, fantastikler, muazzam bir taraftar grubuydular bu akşam yine. 1. dakikadan 90. dakikaya kadar bizi muhteşem bir şekilde desteklediler. Maç 0-0’ken bile hep arkamızdalardı. Onlar bizim 12. oyuncumuzdu. Onlara çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Vitor Pereira, sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 

Vitor Pereira,” Bugün takımımızın tek düşüncesi karakteriydi. Bunu da harika bir şekilde ispatladık. Tek bir takım ve birlikteliğimizi gösterdik. Herkese güçlü bir cevaptı. Bu takımın taraftarın büyüklüğünü göstermeye çalıştık. Ben hayatımda böyle taraftar görmedim. Bize fazlasıyla yardımcı oldular. Önemli bir üç puan. Pazar günü bizi bekleyen önemli bir karşılaşma daha var. Bir kez daha taraftarlarımızla nasıl karakterli bir takım olduğumuzu göstermeye çalışacağız. Özellikle ikinci yarıda çok iyi baskı yaptık ve rakibi yarı alanına hapsettik. 
 

Gökhan Gönül’le ilgili soruya Portekizli çalıştırıcı, “Gökhan uzun bir süre sakattı. Şu anda artık ağrısı yok ve fizik durumu da yeterli ve çok başarılı bir karşılaşma çıkardı” yanıtını verdi.
 

Abdoulaye Ba’nın performansı içinse Vitor Pereira, “Bireysel oyuncu performanslarıyla yorum yapmaktan kaçınıyorum. Bundan kaçınma sebebim, futbol bireysel değil takım oyunu. Takım halinde iyi oynadık. Oyunun kontrolü bizdeydi. Ba da bu takımın başarılı parçalarından biri" diyerek sözlerini tamamladı.