Vitor Pereira: "harika Bir Taraftarin Önünde Oynadik"

15.08.2015

Vitor Pereira: "harika Bir Taraftarin Önünde Oynadik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 2-0’lık Eskişehirspor galibiyeti sonrası harika bir taraftar önünde oynadıklarını söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Vitor Pereira, "3 puanla başlamak önemliydi. Güçlü başlamak istiyorduk. İyi bir görüntü ortaya koymak istiyorduk bu karşılaşma öncesinde. Kendi sahamızda oynadığımız bir karşılaşmaydı ve3 puanı almaktı amacımız, amacımıza ulaştık. Harika bir taraftarın önünde oynadık. Taraftarlarımızın bu akşam oluşturduğu atmosfer inanılmazdı. Kariyerimde gördüğüm en iyi taraftar olduğunu söyleyebilirim, onlar için 5 - 6 gol atmak isterdik ve bunu  hak ediyorlardı. Bizim için karşılaşma zor başladı çünkü bulmamız gereken goller gecikti. Daha sonra 2 gol bulduk ve daha fazla atma şansını bulduk ama atamadık. Yolun başındayız, ligin başındayız ileride ritmimizi çok daha arttıracağımıza kesinlikle inanıyorum. İlerleyen günlerde daha önde basan, daha fazla baskı kuran agresif bir takım olacağız" dedi.
 

Fenerbahçe taraftarının fantastik olduğunu belirten Pereira, “Bence, tüm samimiyetimle söylüyorum büyük bir destek bekliyordum taraftarlarımızdan ama bu kadar beklemiyordum. Gerçekten taraftarlar fantastikti. Bana şunu hissettirdiler, biz bu takım için her şeyimizi vermek zorundayız. Bunu hak ediyorlar. Kariyerimde gördüğüm en iyi taraftar grubu Fenerbahçe’de" ifadelerine değindi.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira iyi bir takım ortaya çıkarmak için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi etti ve şu ifadeleri kullandı: "İyi bir yemek ortaya çıkarmak aşçıya bağlı ama şunu söyleyeyim; ben sadece yumurta çırpmayı, yumurta haşlamayı biliyorum, mutfakla pek alakam yok ama futbolu biliyorum ve zamanla beraber kesinlikle kaliteli oyuncularımızla birlikte iyi bir ürün ortaya çıkartacağız."
 

Basın toplantısı

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Pereira, sezonun ilk maçlarının her zaman zorlu olduğunu vurgulayarak, "Bu akşam da öyleydi. Samimi bir şekilde söylemek gerekirse, 2 gol bulduk ama daha fazlasını atabilirdik" dedi.
 

Gün geçtikçe daha iyi bir takım haline geleceklerini dile getiren Portekizli hoca, "Kapasitemizi daha yukarıya çıkaracağımızın, hızlı ve agresif oynayan bir takım olacağımızın sözünü verebilirim. Fantastik bir taraftarımız var. Onları mutlu edebilmek için çok çalışacağız" ifadelerini kullandı.
 

Vitor Pereira, Bursaspor'dan transfer edilen Ozan Tufan ve Volkan Şen'i izleyip izlemediğinin sorulması üzerine, şöyle konuştu:
 

"Onları tanımasam, buraya gelmezlerdi. Türk oyuncu almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Kadromuzun daha da genişletilmesi açısından elimizde Türk oyunculardan da seçenek olmasını istedik. Bu takıma katacakları şeyler önemli. Taraftarın ruhuna uygun oyuncular almak da önemli. İkisi de Türk ve doğal olarak taraftarlar yerli oyuncularla daha iyi iletişim kuruyor. Ozan Tufan ve Volkan Şen çok kaliteli futbolcular. Kesinlikle bu takıma katkıda bulunacaklar."