Vitor Pereira: "her Geçen Gün Daha İyiye Gidiyoruz"

08.11.2015

Vitor Pereira: "her Geçen Gün Daha İyiye Gidiyoruz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Torku Konyaspor karşısında kendilerini geliştirme yolunda emin adımlarla devam ettiklerini gösterdiklerini ve her geçen gün daha iyiye gittiklerini söyledi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Defansif anlamda iyi organize olan zorlu bir takımla karşılaştık. Özellikle kontra ataklarla tehlike bulmaya çalışan bir rakip vardı karşımızda. Perşembe günü Ajax’la oynadığımız karşılaşma bizi gerçekten fazlasıyla yordu. O karşılaşmadan sonra bu maça çıkmak bu anlamda kolay değildi çünkü fiziksel anlamda taze bir görüntü vermedik bu akşam. Bir kez daha takımımın kendini geliştirme yolunda emin adımlarla devam ettiğinin bilincine vardım bu akşam. Biz gerçekten her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Rakibin gerçekten tehlikeli 1 tane kontra atağını hatırlıyorum. Fiziksel anlamda taze bir görüntü sergilemedik 3 gün önce bir karşılaşmamız olmasından dolayı, 1 gol bulduk, maçı kazanmayı bildik. 2-3 gol daha atabilirdik. Böyle zorlu bir takıma karşı her şeyi denedik. 2. Yarıda daha baskılı da o9fansif bir görüntü ortaya koyduk ve hiçbir zamanda dengemizi kaybetmedik. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu” dedi.


Kendileri için en önemli noktanın takım ruhunu biraz daha geliştirmek olduğunun altını çizen Pereira, “Bizim için en önemli nokta takım ruhumuzu biraz daha geliştirmemiz. Bu konuda fazlasıyla yol aldığımızı da görebiliyorum. Artık daha mücadeleci oynuyoruz, daha iyi bir görüntü ortaya koyuyoruz ve daha fazlasını veriyoruz saha içerisinde. Takım şu anda ne zaman baskı yapması gerektiğinin ve eğer ilk anda ön tarafta yapılan baskı işe yaramazsa hızlı bir şekilde geri dönmesi gerektiğinin bilincinde. Ne yapacağını daha iyi bilen bir takım görüntüsü ortaya seriyoruz. Hücumda da iş bitirebilecek oyuncular var ve elimizde bu konuda seçenekler var. Oyuna ikinci yarı giren oyuncular oyuna ekstra kalite kazandırdılar. İlk yarıda gol atmayı denedik ama başaramadık, ikinci yarıda giren oyuncuların da katkısıyla daha çok fırsat bulduk. 2-3 gol atabilirdik, skor da farklı olurdu. Rakibin de 90 dakika boyunca 1 tane kontra atağı var. Böyle tehlikeli bir takıma sadece 1 kontra atak fırsatı vermek de bizim için gittiğimiz yol anlamında bir işarettir. Biz ne istediğimizi biliyoruz ve zamanla da nasıl bir takım olduğumuzu ispatlayacağız” diye konuştu.
 


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına geçen Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, önce karşılaşmayı değerlendirdi; ardından soruları yanıtladı.


Maç değerlendirmesinin ardından 'takım olmanın' altını çizen Vitor Pereira,  “Takım olduğumuzu, bir arada olduğumuzu ispatladık. Ne istediğimizi ve hedefimizi biliyoruz" dedi.


Bir gazetecinin sorusu üzerine Portekizli çalıştırıcı oyun anlayışı ile ilgili, “İyi oynamak;  oyunu kontrol etmek, rakibe pozisyon vermemek ve pozisyon üretmektir. Burada iyi oyun fazlasıyla pozisyona girmek ve rakibe pozisyon vermek, top bir o kalede bir bu kalede olduğu zaman, yani tenis gibi oynadığında çok iyi futbol oynandığını söylüyorsunuz. Bana göre iyi futbol, baskı yapan, oyunu kontrol eden pozisyona giren ve rakibe pozisyon vermemektir. Bu akşam taraftarlarımız 1. dakikadan 90. dakikaya kadar bizimleydi. Taraftarımıza sezon sonunda istediklerine ulaştıracağız. Girdiğimiz pozisyonların yarısını atsak  3-0 olurdu. 1-2 ay öncesine oranla takıma daha fazla güveniyorum. İspatlayacağımız çok şey var. Herkesi susturacağımızı düşünüyorum takımımla" diye konuştu.