Vitor Pereira: "ikinci Yari Daha İyidik"

29.07.2015

Vitor Pereira: "ikinci Yari Daha İyidik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, maçın genel görüntüsünün beklediği şekilde geçtiğini belirterek, karşılaşmanın ikinci yarısında daha iyi olan tarafın kendileri olduğunu söyledi.  Tur için Ukrayna'da ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Portekizli çalıştırıcı, "Gelecekte çok daha iyi yerlere geleceğiz. Çok büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum" dedi.
 

0-0 eşitlikle biten Shakhtar Donetsk maçının ardından yayıncı kuruluşa konuşan  Teknik Direktörümüz Vitor Pereira öncelikle karşılaşmayı değerlendirdi.  Pereira, "Şaşırmadım maçın genel görüntüsünden ve takımların sahaya yansıttığı futboldan. İyi iki takımın karşılaşmasıydı.  Rakip takım hazırlık dönemine bizden önce başladı. Uzun süredir aynı hocayla çalışıyorlar.  Şampiyonlar Ligi maçıydı ve yüksek düzeyde oynandı. Bir hata turu götürebilirdi. Benim görüşüm ikinci yarıda daha iyiydik. Tur her iki taraf için de açık” dedi.
 

Hasan Ali’nin performansı içinse Vitor Pereira, “Hasan Ali’den maçtan önce sağ bek oynamasını istedim çünkü Gökhan Gönül son antrenmanda sakatlık yaşadı. Futbolda böyle şeyler vardır. Hasan Ali için zordu. Ondan elinden geleni yapmasını istedim. Sağ bek oynayan bir oyuncunun solda oynaması, solda oynayan bir oyuncunun sağda oynamasından daha kolaydır.Hasan Ali saygımı fazlasıyla kazandı. Elinden geleni yapmaya çalıştı. Performansından dolayı son derece mutluyum. Saygım ona daha da arttı” ifadelerini kullandı. 
 

Taraftara teşekkür eden 47 yaşındaki teknik adam, “Atmosfer muhteşemdi. Taraftarlar harikaydı. Ukrayna’ya gittiğimizde kazanmak için her şeyimizi vereceğiz ve tüm kozlarımızı oynayacağız. Gelecekte çok daha iyi yerlere geleceğiz. Çok büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu. 
 

Maç içinde Diego’ya gönderdiği not ile ilgili de Vitor Pereira, “Taktik değişikliği yazarak oyuncuma verdim. Diego zeki bir oyuncu ve aynı dili konuşuyoruz. Çabuk bir şekilde ileteceğini düşündüğümden ona verdim ve o da hızlı bir şekilde iletti” dedi.