Vitor Pereira: "kalitemizi Ortaya Koyarak Turu Geçtik"

27.08.2015

Vitor Pereira: "kalitemizi Ortaya Koyarak Turu Geçtik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Yunan ekibi Atromitos karşısında kalitelerini ortaya koyarak turu geçtiklerini söyledi.
 

Atromitos maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Böyle maçlar hep zorlu geçmiştir. Bu akşamda zorlu bir karşılaşmaydı. Bizim amacımız turu geçmekti. Kalitemizi ortaya koyarak turu geçtik. Oyun seviyemizi yukarıya taşıdığımızı düşünüyorum. Gerçekten iyi bir oyun ortaya koyduk. Rakibimizden iyi bir oyun ortaya koyduk. 6, 7, 8 gol atabilecek kadar fırsatlar yakaladık. 3-0 kazandık, oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.
 

Bu akşam ofansif anlamda takımından çok memnun olduğunu belirten Pereira, “Çok fazla sayıda pozisyon üretmeyi başardık. 3 gol attık, fazlasını da atabilirdik. Ofansif anlamda bu akşam çok memnunum takımımdan. Bu akşamki zemin son oynadığımız maçtaki zeminden farklıydı. Bu fark teknik özelliklerimizi ortaya koymamıza yardımcı oldu. Son oynadığımız maçta istediklerimizi sahaya yansıtacak bir zemin bulamamıştık. Teknik kapasitemizi daha iyi bir şekilde sahaya koyduk. Aynı zamanda seviyemizi de yükselterek yolumuza devam ettiğimizi söyleyebilirim. Taktiksel anlamda da daha iyi performans ortaya koyduk. Topu kazandığı anda her seferinde iyi pozisyon almıştı takımımız. Atromitos takımı tehlikeli bir takım, özellikle kontra ataklarda tehlikeli bir takım. Neredeyse hiç hata yapmadan onların kontra ataklarını başlamadan bitirdik. Top rakipdeyken agresifdik. Oyunun tamamında kontrolün ettiğimizi düşünüyorum. Maçı izleyenler kolay gözüktüğünü sanabilir. Bu görünümü sağlayan takımımızdı” şeklinde konuştu.
 

Fernandao’ya iyi hissedip hissetmediğini soran ve iyi hissettiğini söyleyince devam etmesine karar verdiklerini söyleyen Vitor Pereira, “Ben ona sordum iyi hissedip etmediğini, evet iyi hissediyorum dedi.Devam etmesine karar verdik.  Daha önemli bir nokta var benim için. Daha önemli olan bu akşam göstermiş olduğumuz takım ruhuydu. Sonradan girenlerde takım ruhunu yansıttı. Güçlü bir takım olduğumuzu en iyi şekilde gösterdiğimizi düşünüyorum. Forma şansı bulamayanlarda takım ruhuna katkıda bulunmaya çalıştılar. Bu yüzden çok mutluyum. Bu, skordan daha da mutlu eden bir durum. Bu takımın parçası olduklarını, bir parçası hissettiklerini gösterdiler. Tüm oyuncularımın performansından dolayı mutluyum” diye konuştu.
 

Taraftarlarımıza da teşekkür eden Portekizli çalıştırıcı, “Aynı zamanda hem ben hem oyuncularım bu akşam harika bir ortam yaratan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Kariyerim boyunca böyle taraftar görmedim. Muhteşem bir atmosfer yarattılar. Mükemmel bir şekilde desteklediler bizi. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar arkamızdalardı. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” ifadelerine değindi.