Vitor Pereira: "kalitemizi Ve Ruhumuzu Ortaya Koyarak Kazandik"

31.08.2015

Vitor Pereira: "kalitemizi Ve Ruhumuzu Ortaya Koyarak Kazandik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Antalyaspor karşısında alınan galibiyetin haklı ve adil olduğuna değinirken, futbolcularımızın kalitesinin ve takım ruhunun bu galibiyette önemli bir pay sahibi olduğuna da söyledi. 


Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, galibiyete ilişkin şu mesajları verdi:
 

“Bundan 3 gün önce önemli bir karşılaşma oynadık. Avrupa Ligi’ne tamam ya da devam maçına çıktık. O maçı da kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Avrupa Ligi’nde oynadığımız maç hem fiziksel anlamda hem de duygusal anlamda bizi yordu. Ve buna rağmen bugün yine bir maçımız vardı ve puan kaybına tahammülümüz yoktu. Alınacak 1 puan bile bizi mutlu etmeyecekti. Eğer bugün puan kaybı yaşasaydık adil bir sonuç olmayacaktı. Yarınki bütün gazetelerde ve televizyonlarda bizim bu gece son dakikada attığımız gol konuşulacak. Herkes bunu konuşacak. Ama şunu söylemek istiyorum. Benim isteğim yarınki gazetelerin bizim bu akşamki kazanma isteğimizi yazmasıdır. Kalitemizi, ruhumuzu ortaya koyarak maçı kazandık. Bu güzel galibiyetten dolayı da oyuncularıma teşekkür ederim. Onları tebrik ediyorum. Maç içinde tek bir hatamız oldu, o hata sonunda da bir gol yedik. Bu bizim maç içindeki tek hatamızdı. Mücadele bu şekilde bitmiş olsaydı, çok ama çok üzülecektim. Çünkü taraftarımız için çok üzülecektim. Taraftarlarımız buraya iyi ve kaliteli bir maç izlemeye geliyor. Burada 10 tane oyuncunun oyunu durdurmasını ya da oyunun ritmini düşürmesini izlemeye gelmiyor. Bugün oyunu ve bu oyunun ritmini durdurmaya çalışa oyuncular vardı. Ama biz buna rağmen kazanmayı bildik. Adil bir sonuç oldu. Ben taraftarımızı da tebrik ediyorum. Oyuncularımız için fantastik bir ortam oluşturdular. Bunun sonunda da oyuncularımız güzel bir hava yakaladı ve fantastik bir oyun ortaya koydu. Burada Diego için parantez açmak istiyorum. Diego, kalitesini gösterdi ve sonuna kadar mücadele etti. Tam olarak da istediğim oyunu sahaya yansıttı. Normalde bireysel konuşmam ama bunu yapmak zorundayım. Bugün sahada dev bir Diego vardı. Tüm oyuncularıma teşekkür. Bugün istediğim oyunu sahaya yansıttık.
 

Saha kenarında yaşadığı mutluluğu etrafındakilerle paylaşmayı sevdiğini de dile getiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Duygularım anlıktır ve bu duygularımı da değişik şekillerde gösterebiliyorum. Ben çok duygusal bir insanım. Bugün top kaleye girmek istemedi. Golü bulduğumuz anda yaşadığım sevinci ve mutluluğu kulübenin yanında duran çocuğa da sarılarak paylaşmak istedim. Tüm taraftarlarımıza karşı samimiyetimi ve mutluluğumu göstermek istedim. Ben mutluluğumu paylaşmayı seviyorum” diyerek sözlerini noktaldı.