Vitor Pereira: "kazanmak İçin Kalitemizi Ortaya Koyduk"

13.01.2016

Vitor Pereira: "kazanmak İçin Kalitemizi Ortaya Koyduk"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, rakiplerini ciddiye alarak ve kalitelerini sahaya yansıtarak sonuca gittiklerini belirtti.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Pereira, "Bu akşam kolay bir rakiple karşılaşmadık. Bizde maçı fazlasıyla ciddiye aldık ve ciddi bir oyun sergiledik.  Kazanmak için kalitemizi ortaya koyduk. Rakibimiz mücadele eden, bireysel kalitesi yüksek oyunculara sahip ama böyle bir takıma karşı 6 gol bulmayı başardık. Daha çok gol de atabilirdik. Rakibimizin de gol pozisyonları vardı, ben gol pozisyonu vermeyi sevmem. Uygar ve Ramazan gibi iki genç arkadaşımız bugün sahadaydı. Kalitelerini gösterdiler. En önemlisi kalitemizi göstermemizdi ve bu akşam maçı ciddiye almamızdı” dedi. 
 

Transferle ilgili soruya da Pereira, “Her şeyden önce takımımı elimdeki mevcut kadroyu korumak istiyorum. Bu kadroyu korumak için de elimden geleni yapacağım, oyuncularıma inanıyorum. Onların çalışmasına inanıyorum. Onlardan neler alabileceğimi biliyorum. Yıllardan bu yana edindiğim tercübe, devre arasında çok fazla takımla oynamayacaksınız, hata yaparsınız. Ben hata yapmak istemiyorum. Eğer elimizdeki kadroyu güçlendirmemiz mümkün olursa, tabiî ki güçlendirmek isteriz. Şu anda çok fazla değişiklik yapma gibi bir düşüncem yok. Benim en büyük isteğim, elimdeki oyuncuların benim onlardan beklentilerimi iyice kavraması, ki bunu aylardır yapıyorlar. Ve bu şekilde çalışarak yolumuza devam etmemiz. Ve onlara güven vermek istiyorum. Aynı zamanda bir diğer önemli nokta da altyapıdan gelen oyuncuların kendilerini geliştirmesi. Genel olarak kadromdan memnunum.Çok fazla değişiklik yapmak gibi bir düşüncemiz yok" yanıtını verdi.