Vitor Pereira: "kazanmayi İsteyen Taraf Bizdik"

13.04.2016

Vitor Pereira: "kazanmayi İsteyen Taraf Bizdik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira Galatasaray maçı sonrasında yayıncı kuruluşa yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: 
 

“Bazen futbol bizi cevaplaması zor sorularla karşı karşıya bırakır. Maçı izlerken kafamızda oluşan düşünce şuydu; ‘Bugün kim kendi sahasında oynayan takımdı?’ Bu soru var kafamda. Biz sanki kendi sahamızdaki gibi futbol oynadık. Maçın 1. dakikasından 90 dakikasına kadar kazanmayı isteyen taraf bizdik. Anlaması zor; bu akşamki karşılaşmadan nasıl galibiyetle ayrılamadık. Nasıl kazanamadık. Birçok fırsat yakaladık. Futbol böyle bir oyun. Futbolda böyle durumlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Aslında bu maç, bu sezon yaşadığımız hikayenin bir özeti gibiydi. Rakipler az pozisyona giriyor; bir gol atıyor, iki gol atıyor, o maçlardan galibiyetle ayrılıyorlar. Bizim çok çok pozisyona girmemiz gerekiyor ki gol atabilelim. Samimi söylüyorum; bu duruma bir açıklama bulmak kolay değil. Çok pozisyon kaçırdık. Galatasaray’ında pozisyonunu hatırlamıyorum. İsteyen taraf bizdik. Onlar sadece bizim ataklarımıza dayanmaya çalıştılar. Hedeflerimiz bitmedi, lig burada bitti diyemem ama bizim için bazı şeyler zorlaştı.” 
 

“Sorumluluk bizim” diyen Portekizli çalıştırıcı, “Bunu kabul edip; üzerimize almamız gerekiyor. Gol atamayan, golleri kaçıran biziz. Bu akşam buradan 1-0, 2-0, 3-0 gibi bir skorla ayrılmış olsaydık; yaptıklarımızın karşılığını almış olurduk. Üzücü bir sonuçla ayrılıyoruz. Üzgünüz. Mücadelemize devam edeceğiz. Bir sonraki maçı kazanmaya gayret göstermekten başka bir çaremiz yok. Şu anda kendimize bağlıyız, rakibimize de bağlıyız. Her şey bizim elimizde değil” ifadelerini kullandı.
 

Basın Toplantısı

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'nın basın toplantısında yaptığı maç değerlendirmesinden derlediklerimiz şu şekilde: 
 

"Bu maçın ne kadar zor bir maç olacağı, Galatasaray’ın stadında oynamanın ne kadar zor olduğu konuşuldu. Ama bu akşam gerçekten Galatasaray’a gol yağdırma, fark atma fırsatını kaçırdık. Bugün iyi bir atmosfer vardı, evet, taraftarlar iyi bir atmosfer oluşturdu ama sahada kazanmayı isteyen tek takım vardı. Diğer takım hayatta kalmaya çalıştı; hayatta kalmaya çabaladı ve bunu da başardı. Sahadan beraberlikle ayrıldı.  Galatasaray-Fenerbahçe maçları hep böyleyse, ben bugün sahada oynayan tek takım gördüm. Örneğin son maçımızda, Torku Konyaspor maçında organize bir takım gördüm. Fenerbahçe denedi ama o maçtan mağlubiyetle ayrıldık. Torku Konyaspor karşılaşmasında daha iyi takım görmüştüm Galatasaray’a kıyasla. Kazanmak istedik ama olmadı. Hedefimiz şampiyonluk. Mücadelemize devam edeceğiz."