Vitor Pereira: "kendi Oyunumuzu Oynadik"

12.02.2016

Vitor Pereira: "kendi Oyunumuzu Oynadik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Kasımpaşa karşısında maça güçlü bir görüntüyle başladıklarını, pozisyonlar ürettiklerini ve agresif oyunlarını yansıttıklarını söyledi ve “Kendi oyunumuzu oynadık” dedi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Vitor Pereira, “Bugün sadece fiziksel ısınma değil mental ısınmayı da sağladık maç öncesinde. Bu önemliydi bizim için. Maça çok güçlü bir görüntüyle başladık. Pozisyonlar ürettik. Agresif oyunumuzu sahaya koymaya başardık. Kendi oyunumuzu oynadık. Biz zaten kendimiz gibi olduğumuzda, böyle oynadığımızda galibiyete yaklaşmış oluyoruz. Zor bir rakiple oynadık. Kaliteli bir takımla karşılaştık, iyi bir maç çıkardık. Agresif görüntümüzü sergiledik. Doğru skor 6-2’lik bir skor olurdu ama 3-1’le ayrıldık sahadan. Takımımın gösterdiği genel davranıştan ve performanstan mutluyum” dedi.


Michal Kadlec’in performansıyla ilgili konuşan Pereira, “Kadlec bu akşam harika bir karşılaşma çıkardı. 6 numara pozisyonunda oynadı. O pozisyonda oynarken ilk düşüncesi savunma olan bir oyuncunun burada oynaması son derece önemliydi bizim için. Çünkü top bizdeyken savunmayı düşünen bir 6 numara bizim için önemli nitelikteydi. Eğer 3 orta sahamızda ilk olarak hücumu düşünen orta sahalar olursa dengemizi kaybederiz. Bu anlamda Kadlec’in performansını çok beğendim. Dengemizi kaybetmeden oynadık. Antalya’da başımıza gelen buydu; dengesiz bir görüntü sergilemiştik. Dengeli oynamayı iyi bilen ciddi ve teknik kalitesi yüksek bir oyuncuyu tercih ettik orada. Kadlec iyi bir maç çıkardı. Genel olarak takımımın performansından memnunum” diye konuştu.

 

Desteklerinden dolayı taraftarlarımıza da teşekkür eden Pereira, “Taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Destekleri yine harikaydı. Bir sonraki maçta tüm takımımız da hep birlikte teşekkür edecek çünkü onlar bu teşekkürü hak ediyorlar” ifadelerini kullandı.


Son olarak 16 Şubat Salı günü UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında konuk edecekleri Lokomotiv Moskova karşılaşmasına taraftarlarımızı davet eden Vitor Pereira, “Avrupa Ligi karşılaşmasına çıkacağız bir sonraki maçta. Onlardan yine yardım istiyorum. Onların desteğini istiyorum. Stadımızı tıka basa doldurmalarını rica ediyorum. Onlara ihtiyacımız var. Şunun da garantisini verebilirim; maç sonunda sonuç ne olursa olsun takım halinde onlara teşekkür edeceğiz. Onlar fantastik diye nitelendirebileceğim harika taraftarlar. Sonuçtan bağımsız olarak nasıl hep yanımızdalarsa bizde onlara bu teşekkürü göstereceğiz. İyi anımızda kötü anımızda hep arkamızdalar, hep destek veriyorlar. O desteğe bir cevap, o desteğe bir teşekkür niteliğinde olacak” diyerek sözlerini tamamladı.


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Vitor Pereira, “Bugün sahada vereceğimiz cevap çok önemliydi ve güçlü bir cevap verdik. Hafta boyunca eleştirildik ve bu eleştiriler haklıydı. Son karşılaşmada seviyemizde oynamadık ve kaybetmeyi hak ettik. Bu akşam ise farklı bir cevap verdik. İstediğim cevabı bugün sahada gördüm. Agresif oyun ve rakibe şans vermeyerek kalitemizi gösterdik. Girdiğimiz pozisyonlardan 3’ünü değerlendirdik. Belki daha fazla gol da atabilirdik. 1 gol yedik. 25 maç yenilmeyen takım olduğumuzu gösterdik. Oyuncularımın performansından ve taraftarlarımızın desteklerinden mutluyum. Lokomotiv Moskova karşılaşmasında da taraftarların desteğine fazlasıyla ihtiyacımız var. Maç bitince ne olursa olsun biz onlara teşekkür edeceğiz” dedi


Kadlec tercihi ile ilgili de Portekizli çalıştırıcı, “Oyunumuzda 6 numarada oynayabilecek oyuncunun savunma tarafı iyi olması gerekiyor. Denge oyununu bilen pozisyon almayı defansif anlamda iyi bilen bir oyuncuya ihtiyacımız vardı ve en ideali Kadlec gözüktü. Kaliteli ve zeki oyuncu. Kadlec bugün harika oynadı. Bilinçli görüntümüze katkı sağladı. Takımın genel anlamda performansını biraz da Kadlec’e borçluyuz. Bize çok yardımcı oldu. Performansından çok memnunum” değerlendirmesinde bulundu. Bir soru üzerine Vitor Pereira, futbolda en çok çileyi ailelerin yaşadığını ve onların desteklerine ihtiyaçları olduğunu ifade etti.


Kendilerini bekleyen zorlu karşılaşmalarla ilgili de Vitor Pereira, “Lig’de,  Avrupa’da ve Kupa’da yolumuza devam ediyoruz. Kaliteli oyunculardan kurulu kadromuz var. En iyi şekilde kondisyon ve fizik durumlarını yönetiyoruz. Bu konuda rasyonel ve gerçekçi olmalıyım. Oyuncularımı en iyi şekilde hazırlamalıyım. Onlar sadece bugünkü maçı düşünürken ben bir sonraki maçı da düşünmek zorundayım” diyerek sözlerini noktaladı.