Vitor Pereira: "kupa Finalinden Galibiyetle Ayrilmak İstiyoruz"

15.05.2016

Vitor Pereira: "kupa Finalinden Galibiyetle Ayrilmak İstiyoruz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Gençlerbirliği maçının mental açıdan zorlu bir maç olduğunu söyledi. 26 Mayıs Perşembe günü oynanacak Türkiye Kupası finaline konsantre olacaklarını ifade eden Pereira, sezonu kupayla kapatmak istediklerini belirtti.
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Vitor Pereira, “Çok zorlu bir karşılaşmaydı. Genel olarak hangi lige bakarsak bakalım, hedefi kaybettikten bir sonraki maç çok zorlu geçmiştir. Şu anda konsantrasyonumuzu hızlı bir şekilde toparlamamız, uyanmamız gerekiyor. Bizi bekleyen çok önemli bir kupa finali var ve o kupa finalinden galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Doğaldır bu akşam oyuncularımın sergilediği görüntü. Bu akşam depresif bir takım görüntüsü sergiledik. Üzerinde baskı hisseden bir takım görüntüsü sergiledik. Sezon içerisinde çok daha kaliteli maçlar oynadığımızı görmüştük. Şu anda bizi bekleyen önemli bir hedefimiz var. Takımı toparlayacağız o hedefe geldiğimiz güne kadar. Daha iyisini yapmaya çalışacağız ama ben bugün takımımdan daha iyisini beklemiyordum. Mental olarak hiç kolay değildi bizim için. Sezon boyunca şampiyonluk yarışında mücadele ediyorsunuz ve bir önceki haftaya kadar bu yarışı sürdürüyorsunuz. Bir önceki hafta bu yarışı kaybediyorsunuz. Mental olarak bunu devam ettirebilmek kolay değil. 2-1 kazandık ve 3 puan aldık. Bundan çok daha iyisini yapmış olabilirdik” dedi.
 

Hedeflerden uzaklaşıldığı zaman hangi takımda üzüntü yaşanacağını belirten Pereira, “Bu son derece doğaldır. Bu üzüntüleri yaşadığınız dönemlerde teknik direktörün iyi belirlemesi lazımdır; kimin bu kulübe istenen cevapları verebileceğini ve istenen reaksiyonları gösterebileceğini. Benim burada yapmam gereken, bunları iyi belirlemek olacak. Ben şu anda tamamen bunu düşünüyorum. Kim bu kulüp için hayatını verebilecek, kim bu kulüp için koşabilecek, kim iyi de oynasa kötü de oynasa sonuna kadar mücadele edebilecek. Bunu iyi belirlemem gerekiyor. Benim de bu ülkede ilk yılım. Zor bir ligde mücadele ettik. Sonuna kadar bu mücadelemizi sürdürdük. Avrupa Ligi’nde de serüveni en uzun süren takım bizdik. Kupa finalinde daha kaliteli bir görüntü sergilemeliyiz, daha konsantre olmalıyız. Sezonu en azından bir kupayla kapatmalıyız. Bu kadar uzun serüveni sürdürüp kupayla kapatmamak kabul edilebilir bir durum olmaz. Anlıyorum taraftarların içinde bulundukları ruh halini. Onlar mutlulukları hak ediyorlar. Bizim en hızlı şekilde uyanmamız gerekiyor. Karakterimizi ispatlamamız gerekiyor. Başkanımız, yönetim kurulumuz en azından Türkiye Kupası’nı kazanmayı, en azından onu yaşamayı hak ediyorlar. O nedenle çok acele bir şekilde bu reaksiyonu göstermemiz lazım” şeklinde konuştu.