Vitor Pereira: "maça Sadece Galibiyet Düşüncesiyle Çikacağiz"

04.11.2015

Vitor Pereira: "maça Sadece Galibiyet Düşüncesiyle Çikacağiz"

Fenerbahçemiz ile Hollanda ekibi Ajax arasında 5 Kasım Perşembe günü Hollanda’nın Amsterdam kentinde oynanacak UEFA Avrupa Ligi A Grubu 4. hafta maçı öncesinde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile oyuncularımızdan Josef de Souza bir basın toplantısı düzenledi.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, maça sadece galibiyet düşüncesiyle çıkacaklarını dile getirirken, oyuncularımızdan Josef de Souza ise tek isteklerinin galibiyet olduğunu ve Hollanda’ya kazanmak için geldiklerinin altını çizdi.
 

Josef de Souza: “Tek isteğimiz galibiyet”

Öncelikle söz alan Josef de Souza büyük ve önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını söyledi. Her oyuncunun böyle karşılaşmalarda sahada olmak isteyeceğini belirten Souza, “Avrupa Ligi gibi önemli bir organizasyonda bizim gibi uzun yıllardan beri geleneği olan bir takımla karşılaşacağız. Sahada üstün taraf olmak istiyoruz. Galibiyet tek isteğimiz. Galip gelebilirsek de Türkiye için önemli bir galibiyet olacak” dedi. 
 

Takıma faydalı olmak için üst düzeyde kalmaya çalıştığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, “Fenerbahçe’ye geldiğimde Brezilya’da hemen hemen sezonun ortalarıydı. 8 değil 25 resmi karşılaşmayı geride bırakmıştım. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Kendime dikkatli bir şekilde bakmaya gayret gösteriyorum. Takıma faydalı olmak için her zaman en üst düzeyde kalmaya çalışıyorum. Henüz 26 yaşımdayım ve fizik kondisyon gibi bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Genç bir oyuncuyum. Sezon sonuna kadar yüksek seviyede performansımı koruyacağımı umuyorum” diye konuştu.
 

Vitor Pereira: “Beklentim 3 puan”

Daha sonra söz alan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira öncelikle yarın oynanacak Ajax maçını değerlendirdi. Her 2 takımın da insiyatif almayı seven takımlar olduğunu söyleyen Pereira, “Birbirini iyi tanıyan 2 takımın karşılaşmasını izleyeceğiz. Bu 2 takım birkaç hafta önce birbiriyle karşılaşma yapma fırsatı buldu. Her 2 takım da oyun içerisinde insiyatif almayı seven, kendi oyununu oynamayı seven takımlar. Taktik açıdan ne yapması gerektiğini bile 2 takımın mücadelesi olacak. Kendi açımızdan değerlendirmek gerekirse yarın karşımıza çıkabilecek zorlukların neler olduğunu gayet iyi biliyoruz. Maç içinde Ajax ne tür zorluklar yaşatabilir bunu bilerek sahaya çıkacağız. 2 takım da iyi oyunculardan kurulu takımlar. Maçın içindeki bir anlık hata her şeyi değiştirebilir. Dolu bir statta oynayacağımızı ve güzel bir atmosfer oluşturulacağını düşünüyorum. Güzel bir gösteri sunmak için her türlü imkan ortaya konulacaktır. Beklentim 3 puan. Kesinlikle galibiyet istiyorum. Avrupa Ligi’ndeki hedeflerimiz doğrultusunda yolumuza devam edebilmek için bizim için son derece önemli olacak bu galibiyet” dedi.
 

Vitor Pereira: “Fenerbahçe 3 koridoru da kullanmak mecburiyetinde”

Fenerbahçe’nin saha içinde 3 koridoru da kullanmak mecburiyetinde olduğunun altını çizen Pereira, “Fenerbahçe hem sağ hem sol hem de orta koridoru kullanmak mecburiyetinde. Fenerbahçe tek bir tarafı kullanacak diye bir şey söz konusu olamaz” diye konuştu.
 

Vitor Pereira: "Kariyeri boyunca edindiği o tecrübelerle Fenerbahçe’ye katkıda bulunabilir"

Robin van Perise ile ilgili sorulan soruya Pereira, “Gençlik ve tecrübe bazı avantajlar getirir ama her ikisinin de dezavantajları da vardır. Bu seviyeye gelen oyuncular kaç yaşında olurlarsa olsunlar, ne kadar genç olurlarsa olsunlar Hollanda gibi bir ülkede, Hollanda’nın karakteristik özelliği olarak genç oyuncular çok erken yaşta bu eğitimleri iyi alıp üst takımlara böyle çıktıkları için onların yaşları fark etmeksizin zaten bu oyun karakteristiğini her yaşta ortaya koymayı başarıyorlar. 17-18 yaşında Hollandalı oyuncular erken yaşta iyi bir eğitim alarak A takıma çıkıyorlar. 20 yaşına geldiklerinde tecrübeli sınıfına giriyorlar ve tecrübeli oyuncu olarak değerlendiriliyorlar. Ajax böyle oyunculardan kurulu bir takım. Genç oyuncularının olması bizim için avantajdır diyemeyiz. Robin van Persie’nin tek bir avantajı olabilir yarın akşam eğer sahada olursa; kariyeri boyunca edindiği o tecrübelerle Fenerbahçe’ye katkıda bulunabilir” cevabını verdi.
 

Vitor Pereira: “Maça sadece galibiyet düşüncesiyle çıkacağız”

Maça sadece galibiyet düşüncesiyle çıkacaklarını ifade eden Portekizli çalıştırıcı, “Eğer çok iyi oynar, pozisyonlara girer, çok fırsat üretir, maç boyunca kazanmak için uğraşıp sonuca çeviremezsek pozisyonlardan yararlanamadığımız ve maçtan galibiyetle ayrılamadığımız için sonuçtan memnun olmam tabii ki. Sahadan üzüntüyle ayrılırım. Ama eğer tam tersi olursa rakip çok üstümüze gelir, bizi çok yorarsa belki o zaman düşüncem değişebilir. Oyunun gidişatına bağlı. Hiçbir karşılaşmaya beraberlik için çıkmıyoruz. Yarın da kendi argümanlarımızla, kendi kalitemizle, bireysel oyuncu kalitemizle elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. Hedefimiz 3 puan. Yarın buradan galibiyetle ayrılmak istiyoruz ve bunun için mücadele edeceğiz. Maça sadece galibiyet düşüncesiyle çıkacağız” ifadelerini kullandı.
 

Vitor Pereira: "Kendini her gün geliştiren bir yapıdayız"

Son olarak daha fazla pozisyona girmek ve gol atabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Pereira, “Bizim çalışmalarımız hep daha fazla gol atabilmek üzerine. Daha fazla gol atabilmek, daha fazla pozisyon üretebilmek için çalışıyoruz. Ajax’ın oynadığı futbol gibi bizim futbolumuz da pozitif bir futbol. Pozitif bir futbol olmaya çalışan bir futbol ve her gün kendini geliştiren bir yapıdayız. Bizim futbolumuz topa sahip olup rakibi dengesizleştirmek ve oyununu bozarak, rakibin üzerine gidip gol bulma üzerine kurulu bir futbol. Bitiriciliğimizi arttırma üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecekte şu ana kadar attığımızdan daha fazla gol atacağımızı düşünüyorum. Hala bu takım gelişme evresinde, takım olma yolunda büyüme evresinde. Bu evrede yolumuza devam ediyoruz. İyi savunma yapan rakip vardır, yapamayan vardır, alan bırakan rakip vardır, bırakamayan rakip vardır. Girdiğimiz pozisyonları daha iyi sonuçlandıracağımızı düşünüyorum. Kaleci Fabiano Ribeirao dün antrenmanda bir sakatlık yaşadı. Bu yüzden gelemedi bizimle. Sakatlığından dolayı bugün bizle değil” şeklinde konuştu.