Vitor Pereira'nin Maç Sonu Açiklamalari

04.08.2016

Vitor Pereira'nin Maç Sonu Açiklamalari

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 3-1’lik Monaco mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada maça konsantre giremediklerini ve mağlubiyeti, karşılaşmanın ilk 20 dakikasındaki güvensiz oyuna bağladığını söyledi.


Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Vitor Pereira karşılaşmayla ilgili, “Bu tür turnuvalarda maçın ilk yarının ilk 15 dakikası ve son 15 dakikası ile ikinci yarının ilk ve son 15 dakikası önemlidir. Konsantrasyonunuz kaybetme hakkınız yok. Konsantrasyonunuz yüksek olmalıdır. Sadece fiziksel olarak değil, kafa olarak da maça hazır bir şekilde girmelisiniz. Isınmayı sadece fiziksel yapmamalısınız. Maçtan önce oyuncularıma bunu söyledim. Maça tamamen uyuyarak, güvensiz ve topu öne vurarak başladık. Rakibimize ilk 20 dakikayı altın tepside sunduk ve istedikleri gibi oynadılar. İkinci yarıda bazı şeyleri düzeltmeye çalıştık ve ikinci yarıya daha iyi bir giriş yaptık. 2-1’i yakaladık ama rakibimizin 3. golü bulmasına izin verdik ve bizi eleyen de bu gol oldu. En önemlisi o başlangıçtaki kötü görüntümüzdü. Karşılaşmaya kötü girdik ve sonuç bu oldu. Üzgünüm. Şu an yapacağımız bir şey yok. Zeminden mi korktuk, oynamaktan mı korktuk neyden korktuk bilmiyorum. Bir korkuyla girmiş gibi gözüküyorduk. Bizim bundan daha fazlasını yapabilecek kapasitemiz vardı. Özellikle 3-1’den sonra çok büyük zorluk yaşadık. Önümüzdeki maça bakmaktan başka çaremiz yok” değerlendirmesinde bulundu.


Hakem kararlarıyla ilgili konuşan Pereira, “Avrupa mücadelelerinde bu konudan çok çektim, hakemlerle ilgili yaptığım yorumlardan veya yapmış olduğum itirazlardan. O yüzden bu konuyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Kulübümüz isterse gerekli açıklamayı yapar” dedi.


Zeminin kötü olduğunu da sözlerine ekleyen Portekizli teknik adam, “Şuna değinmek istiyorum; zemin gerçekten çok kötüydü. Çok zordu top sürmek. Topa sahip olup istediğimiz oyunu oynamak çok zordu. Hakem bahanesi göstermek istemiyorum. Maç ilk 20 dakikada belli oldu. Kaybetmemizdeki en büyük etkendi. Konsantre girmedik oyuna. Oynama isteğiyle başlamadık. Zaten bana en acı veren de bu. Topa sahip olmak isteyen bir takımız ama zor zemin olunca kolay top kayıpları yaşadık. Beni üzen nokta buydu” şeklinde konuştu.


Son olarak kısa bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Vitor Pereira, “Çok erken başlıyor turnuva. Çok kısa bir hazırlık dönemi geçirdik. Ama kendi sahamızda şu anda hazır olduğumuzu ispatladık, bunu aklımızın bir köşesine yazmamız gerekiyor. Garip ve kötü bir zeminde oynadık. Bu seviyeye yakışmayan bir zemin vardı. Maç içerisinde bu zemine adapte olmayı başaramadık. Belki Monaco bu zemine daha alışıktı. Ama turnuva herkese aynı zamanda başlıyor.  Monaco içinde bizim için de erken başladı. Buna bir bahane olarak sığınmayı doğru bulmuyorum şu anda bizim açımızdan. Daha iyisini yapabilirdik” diyerek sözlerini tamamladı.


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, maça iyi başlayamadıklarına vurgu yaptı. Portekizli çalıştırıcı yaptığı maç değerlendirmesinde şunları söyledi:


“Maç, ilk 20 dakikada belli oldu. Karşılaşmaya  kötü başladık. Sanki zeminden korkuyorduk. Düzenli olarak uzun top atmaya çalıştık. İkinci yarıya ise daha güvenle başladık. Golü de bulduk ama 2-2’yi ararken, üçüncü golü yedik. Üzgünüm.”


İyi bir kadroya sahip olduklarını ancak birlikte çalışmak için az vakitlerinin olduğuna vurgu yapan Vitor Pereira, mağlubiyeti Fernandao’nun formsuzluğuna bağlamanın yanlış olduğunu söyledi. Oyunlarını zeminin de etkilediğini belirten Portekizli çalıştırıcı, ilk 20 dakikayı rakibe ikram ettiklerini bir kez daha hatırlattı. 


Monaco ile Kadıköy’de oynanan ilk maçta tribünlerin dolmamasının hatırlatılması üzerine Vitor Pereira, “Sezona dolu tribünle başlamaktansa sezonun ortasında ve sonunda tribünlerin dolu olmasını tercih ederim. Alacağımız iyi sonuçlarla ve kaliteyle bunu değiştirmeliyiz. Bugün takımda bazı şeyler eksikti. Güvenle oynayamadık” diye konuştu.