06.08.2015

Vitor Pereira: "olmadi..."

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam etmek istediklerini, ancak  Shakhtar Donetsk karşısında sonuca ulaşamadıklarını söyledi.
 

3-0 mağlup olduğumuz Shakhtar Donetsk maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “İki durum vardır. Bir yapamamak vardır, bir de denememek vardır. Biz bu akşam denedik ama olmadı. Bence maçı şu şekilde değerlendirmek gerekir; Shakhtar pozisyonlar buldu ve girdiği pozisyonları değerlendirmeyi bildi. Bizse girdiğimiz pozisyonlardan sonuç elde edemedik. Bu akşam bizden önde olan bir takımla karşılaştık. Bunu şu anlamda söylüyorum; onların hazırlık dönemi bizden daha önce başladı. Bizim yolumuzsa daha yeni başlıyor. Maçın zor olacağını gayet iyi biliyorduk ama cesur bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Özellikle ikinci yarıda pozisyonlar ürettik, denedik ama sonuca ulaşamadık” dedi.
 

Sadece galibiyet hocası olmadığını ifade eden Pereira, “Ben takım kaybettiğinde de, işler kötü gittiğinde de buradayım. İşler kötü gittiğinde her zaman bunu kabul ederim. Takım halinde 4 haftalık bir çalışmayı geride bıraktık. Bunun sonunda bu akşamki görüntü ortaya çıktı. Maalesef olmadı. Bu akşam çok istiyorduk, cesur bir takım gösterdiğimizi düşünüyorum ama olmadı. Şimdi artık önümüze bakmak zorundayız, Avrupa Ligi macerası bizi bekliyor ve bir lig süreci başlayacak bizim için. Bizim yolumuz şu anda sıfırdan başlıyor” ifadelerine değindi.
 

Kendisinin maçın 60. dakikasında tribüne gönderilmesinin ardından takımın motivasyonunu kaybettiğine inanmadığını belirten Vitor Pereira, “Takımımızın o andan sonra motivasyonunu kaybettiğine inanmıyorum. Ben bir kulübün renklerini temsil ediyorsam o renkleri kalpten ve ruhumla temsil ederim. Ruhumla mücadele ederim. Bu akşam da böyle yapmaya gayret gösterdim. Hakemin haksız bir karar verdiğini düşünüyorum o anda. Çizginin biraz ilerisindeymişim, gerisindeymişim buna takıldı. Bunun sonucunda haksız bir karar verdi ama ben bu konuya girmek istemiyorum. Takımımın bu yüzden motivasyonunu kaybettiğini ve mağlubiyet nedeninin bu olduğunu düşünmüyorum. 4 haftadır çalışıyoruz ve yapmamız gereken çok şey var. Bizi bekleyen uzun bir yol ve çok fazla iş var. Bunları yapmaya gayret göstereceğiz. Bu akşam biliyorum ki taraftarlarımız mutsuz ve onlar gibi ben de mutsuzum. Maalesef yolumuza Şampiyonlar Ligi’nde devam edemiyoruz ama bu yıl tek bir şeyden eminim ki; biz Ligde ve Avrupa Ligi’nde sözü geçen bir takım olacağız. Avrupa Ligi’nde ve Ligde en iyisini yapacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.