Vitor Pereira: "oyuncularimin Duruşundan Memnunum"

15.07.2015

Vitor Pereira: "oyuncularimin Duruşundan Memnunum"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, hazırlık maçında karşılaştıkları ve 1-0 mağlup oldukları Dnipro maçı sonrası oyuncularının duruşundan memnun olduğunu söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Tabi ki dünkü ve bugünkü yorgunluk bir etkisi vardı. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız ilk eleme karşılaşmasına kadar az zamanımızın olduğunun farkındayım. Bu yüzden süreci hızlandırma gayreti içerisindeyiz. Hızlı bir şekilde hazır olmaya çalışıyoruz. Dün bir maç oynadık ve daha sonrasında seyahat ettik. Gece 04:00’te burada olduk. Dinlenme süremiz hiç yoktu. Bugün de Dnipro karşısına çıktık. Zorlu bir maç bizi bekliyordu. Bu riski ben aldım. Bu risk benim tarafımdan alındı ve ben bunun farkındaydım. Dünkü o seyahatten sonra bugün oynamak, iyi bir performans göstermek imkansızdı. Çok yorgunduk ama oyuncularımın çıkardığı işten, çabalarından ve sahada gösterdikleri duruştan, ısrarlı bir şekilde uğraşmalarından, denemelerinden çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Tekrar belirtmek istiyorum; iki gün üst üste böyle yorucu bir seyahatin ardından böyle bir karşılaşmaya çıkmak çok zordu. Hele ki böyle güçlü Dnipro’yla, böyle taze bir ekibe karşı oynuyorsanız bu daha da zordur. Çünkü haftaya onların ligi başlıyor ve geçtiğimiz yılın UEFA Avrupa Ligi finalistine karşı oynadık. 1-0 kaybettik bu akşam ama futbol bu. Futbolda böyle şeyler olabilir. Ben bu akşam bizim yaptığımız bu sınavı, bu testi beğendiğimi söyleyebilirim. Güçlü, iyi, hızlı bir oyun ortaya koyamadık ama oyuncularımın duruşundan memnun olduğumu söyleyebilirim” dedi.
 

Vitor Pereira: “Zamanla iletişim eksikliğini gidereceğiz ve hatalarımızı düzelterek daha iyiye gideceğiz”

Dünkü Sivasspor maçında ve bugünkü Dnipro maçında yenen golleri değerlendiren Pereira, “Normaldir. Şu anda yeni bir takımız biz. Yeni yeni birbiriyle uyum sağlamaya çalışan oyunculardan oluşan bir takımız. Çalışmak için kısa bir zamanımız oldu ama tabi ki bu hatalarımızı düzeltmek mecburiyetindeyiz. Bunun da farkındayız. Dün ve bugün yediğimiz goller iletişim eksikliğinden kaynaklanan ve yapmamamız gereken hatalardan ortaya çıkan gollerdi. Zamanla bu iletişim eksikliğini gidereceğiz ve bu hatalarımızı düzelterek daha iyiye gideceğiz” ifadelerine değindi.