Vitor Pereira: "rakibe Hiç Pozisyon Vermedik"

30.11.2015

Vitor Pereira: "rakibe Hiç Pozisyon Vermedik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Trabzonspor karşısında istediklerini sahaya yansıttıklarını ve hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını belirtirken, rakibe hiç pozisyon vermediklerinin altını çizdi.


Maçtan sonra yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Son 6-7 karşılaşmada oynadığımız maçlarla aynı seviyedeydik bu akşam. Bir süredir bu seviyede oynamayı başarıyoruz. Bu anlamda bizim için önemli bir görüntüydü bu akşam verdiğimiz görüntü. Her zaman aynı kimlikle sahada olmayı başardık. Önde basıyoruz, topu kaybettiğimiz anda o tepkiyi hızlı ve agresif şekilde veriyoruz. Bu akşam sahaya oyunu domine etme düşüncesiyle çıktık. Oyunu rakip yarı alanda oynama düşüncesiyle sahaya çıktık. İstediklerimizi sahaya yansıttık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. İyi oyunculardan kurulu Trabzonspor’a karşı çok önemli ve iyi bir galibiyet aldık. Bu akşam belki 3-4 gol daha atabilirdik. Her şeyden öte rakibe hiç pozisyon vermedik. Bu da bizim bazı şeyleri iyi yaptığımızı gösteren önemli bir nokta” dedi.


Yaşadığı gol sevinciyle ilgili değerlendirme yapan Pereira, “Böyle sevinç yaşamam doğaldır. Aslında amacım taraftarlarımıza teşekkür etmekti çünkü onlar gerçekten harikalar ve bize verdikleri destek inanılmaz. Golden sonra onlara döndüm ve onların mutluluğunu gördüm. Onları mutlu edebildiğimizi hissettim. Bu yüzden onlarla kutlamak istedim golü. Onların mutluluğunu görmek beni de fazlasıyla mutlu ediyor. Biz hep birlikte bir takımız. Onlar da takımın bir parçası. Hep birlikte kutlamalıyız golleri” şeklinde konuştu.


Son haftalardaki iyi futbolla ilgili sorulan soruya ise Pereira, “Sezon sonuna kadar bekleyeceğiz, sezon sonunda konuşalım” cevabını verdi.


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önce karşılaşmayı değerlendiren Portekizli çalıştırıcı, ardından soruları yanıtladı. Vitor Pereira’nın konuşmasından derlediklerimiz; 


“Molde maçı kesinlikle kolay değildi. Zor zeminde ve zor hava şartları altında oynadık. Avrupa düzeyinde böyle maçları kazanmak zordur. Orada kendi oyunumuz oynadık. Bu akşam da aynı şekilde hak ettiğimiz galibiyeti aldık. Rakibe hiç pozisyon vermedik ve kalitemizi gösterdik. Çok daha agresif oynuyoruz. Baskılı oynamak istiyoruz. Bu akşam faul olmayan fauller de çalındı ama biz yine de kendi oyunumuzu ortaya koyduk. Savunma çizgimiz de rakibi önde karşılıyor. Farklı liglerden gelen oyunculardan kurulu bir takımız. Bu takımı yaşamaları çok da kolay değildi bizim için. Taraftarı ve kulübü hissederek sahaya çıkıyoruz. Kariyerimde gördüğüm en iyi taraftar Fenerbahçe taraftarı. Desteklerinden dolayı taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.
 

Ben Fenerbahçe’nin sadece 2 haftadır iyi oynuyor düşüncesine katılmıyorum. Özelikle 6-7 maçtır iyi oynuyoruz. Defansif anlamda rakiplere pozisyon vermiyoruz. Takımla sezon başında çalışmaya başlar ve farklı bir metod sunmaya çalışırız. Benim antrenman metoduma oyuncular alışmaya çalıştı. Oyuncuları da inandırmaya çalışırım. Bu Fenerbahçe beni şaşırtmıyor, benim çalıştırdığım takımlar adım adım gelişir."