Vitor Pereira: "sahada Cesaretli Ve Kazanmak İsteyen Bir Takim Görmek İstiyorum"

05.08.2015

Vitor Pereira: "sahada Cesaretli Ve Kazanmak İsteyen Bir Takim Görmek İstiyorum"

Fenerbahçemiz ile Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk arasında 5 Ağustos Çarşamba günü Ukrayna’nın Lviv kentinde oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçı öncesinde Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile oyuncularımızdan Caner Erkin bir basın toplantısı düzenledi.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, yarın sahada cesaretli, kişilikli ve kazanmak isteyen bir takım görmek istediğini dile getirirken, Caner Erkin ise Ukrayna’ya kazanmak için geldiklerinin altını çizdi.
 

Caner Erkin: “Buraya kazanmak için geldik”

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Caner Erkin, Tabi ki buraya kazanmak için geldik. Rakibimize de saygı duyuyoruz. Çok kaliteli bir takımız. Bütün camiamızın istediği Şampiyonlar Ligi’ne katılmak. İnşallah gruplara kalırız diye düşünüyorum. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.
 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın verdiği taktikler doğrultusunda çok iyi hazırlandıklarını belirten Caner yarınki karşılaşmayla ilgili, “Kanattan hücuma çıkabilirler ama normalde 5 hücuma çıkarlarsa biz bunu 1’e indirgemeyi düşünüyoruz. İnşallah yarın da böyle olacak. Ben de çok hücuma çıkan bir oyuncuyum ve Srna da çok hücuma çıkan bir oyuncu. Bunlara takılmamıza gerek yok” değerlendirmesinde bulundu.
 

Vitor Pereira: “Bu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık”

Daha sonra sözü alan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, daha önce Mircea Lucescu’nun oğluna da karşı oynadığının hatırlatılması üzerine, Zorlu bir rakip olacak bizim için. Bunun güzel bir tesadüf olduğunu düşünüyorum. Şunu belirtmek istiyorum; iki hocanın değil, Shakhtar ile Fenerbahçe’nin karşılaşması olacak. Oyuncular oynayacak sahada. Bu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık hafta boyunca. Bizim için önemli olan bu” şeklinde konuştu.
 

Vitor Pereira: “İyi bir hazırlık dönemi geçirdik”

Shakhtar Donetsk oyuncusu Fred’in doping sorunuyla ilgili görüşleri sorulan Vitor Pereira, “Ben bir teknik direktörüm. Ben antrenmanı ve maça hazırlanmayı bilirim. Fred konusu benim işim değil. Karar vermesi gerekenlere bırakacağım bu kararı. Ben saha içerisindeki işimi yapmayı düşünüyorum. Biz Shakhtar takımına hazırlandık. İlk maç da zorlu bir maçtı. Bir arada 4 haftadır çalışan bir takımız. Bir projemiz var ve onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çok fazla yeni oyuncudan kurulan ve yeni bir hocası olan bir takımız. 4 haftayı rakiple kıyaslarsak, uzun yıldır aynı hocayla aynı sistemde oynayan bir takım Shakhtar. Şampiyonlar Ligi tecrübesi yüksek bir takım. Zorlu ve iyi oyunculardan oluşan bir takıma karşı oynayacağız. Biz de iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Geçtiğimiz maçtaki hataları düzelttik. Yarın akşam göreceğiz bakalım turu kim geçecek” ifadelerini kullandı.
 

Vitor Pereira: “Yarın sahada cesaretli ve kişilikli bir takım görmek istiyorum”

Son olarak maç sonuna kadar üzülecek bir sebebinin olmadığını dile getiren Portekizli çalıştırıcı, “Hayatı devam ettirmek için mutlu olmak mecburiyetindeyiz. Yarın bizi büyük ve sevdiğim gibi bir maç bekliyor. Ben böyle büyük maçları çok seviyorum ve bunun için çalışıyorum. Mutlu olmak için çok sebebim var. Maç sonuna kadar üzülecek bir sebebimin olacağını düşünmüyorum. Ben bu maçları yaşarken mutlulukla yaşarım ve bunun için hayattayım. Sağlığım yerinde ve üzüntülü olmam için hiçbir sebebim yok. Bizi önemli bir maç bekliyor ve ben hafta boyunca yarın için çalıştım. Bu nedenle şu anda mutlu olmam için yeterince sebebim var. Yarın maç sonunda gerçekleşeceğini düşündüğüm tek kesin bir şey var; Biz çalışmaya devam edeceğiz maç bittiğinde. Kendimize inanmaya devam edeceğiz. Oyuncularıma, teknik ekibime ve bu takımın parçası olan herkese olan inancımı sürdüreceğim. Futbol böyle bir oyun. Olumlu olumsuz sonuçlar alırsınız ama hayat sonuçlardan ibaret değildir. Yarın görmek istediğim tek şey cesaretli kişilikli ve kazanmak isteyen bir takım. Ben yarın sahada sadece bunu görmek istiyorum. Her şeye müdahale edemem, sonuca müdahale edemem ama yarın sahada cesaretli ve kişilikli bir takım görmek istiyorum” dedi.