Vitor Pereira: "şampiyonluk Son Derece Mümkün"

02.05.2016

Vitor Pereira: "şampiyonluk Son Derece Mümkün"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Gaziantepspor galibiyeti sonrasında ligin sonuna kadar mücadele edeceklerini ispatladıklarını söyledi. Şampiyonluğun son derece mümkün olduğunu ifade eden Pereira, kalan 3 maçın önemine değindi ve Medipol Başakşehir karşılaşmasının belirleyici olacağını belirtti.
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa ilk olarak maçı değerlendiren Pereira, "Kaliteli bir sinyal verdik. Güçlü olduğumuzu gösterdik ve bu ligin sonuna kadar mücadele edeceğimizi ispatladık” dedi. 
 

Taraftarlarımızın desteğinin öneminin altını çizen ve şampiyonluğun mümkün olduğunu ifade eden Vitor Pereira, “Bizim harika taraftarlarımız var ama biz takım olarak saha içerisinde bu güveni, inancı, bize inanacakları o coşkuyu vermeliyiz. Zaten maçtan önce bunu oyuncularımdan beklediğimi söylemiştim. Şampiyonluk mümkün, şampiyonluk yarışımız sürüyor. Şampiyon olursak çok sıra dışı ve mucizelerle gerçekleşmiş bir şey olmayacak. Her iki takımı da zorlu 3 maç bekliyor. Bu zorlu 3 maçın ardından şampiyon olmamız son derece mümkün. Biz birlik olmalıyız, birbirimize inanarak yolumuza devam etmeliyiz. Önümüzde çok zorlu ve önemli bir Medipol Başakşehir maçı var. O karşılaşmada taraftarlarımızdan beklentim; hep birlikte güçlü bir sinyal, bir mesaj vermemiz herkese. Bu kulübe olan tutkularını, bu kulübe inandıklarını, bu takıma olan aşklarını, sevgilerini göstermelerini istiyorum. Ben sezon başından bu yana gayet iyi bir şekilde öğrendim ki; bu kulüp bir aile ve aileler, işler iyi gitmediği zamanlarda da bir aradadırlar. Aileler zor anlarda da birbirine destek olup yollarına devam ederler. Biz de birlikte devam edelim. Şampiyon olmak için büyük bir şansımız var, buna inanalım” şeklinde konuştu.
 

Güçlü bir dönemde olduklarını ve takım halinde iyi mücadele ettiklerini söyleyen Pereira, Medipol Başakşehir maçının önemine değindi ve taraftarlarımızdan destek beklediğini şu sözlerle ifade etti: “Robin van Persie bu akşam gerçekten çok iyi bir maç çıkardı. Takım halinde de gerçekten iyi bir maç çıkardığımızı söylemek istiyorum. Bu akşam 4.5.6 gol de atabilirdik. Güçlü bir dönemdeyiz. Güçlü bir dönemde olduğumuzu herkese gösterdik. Taraftarlarımız bizi teşvik etsinler, itici gücümüz olsunlar. Stadı doldursunlar çünkü Medipol Başakşehir maçı bizim için belirleyici bir maç. Şampiyonluk yolunda çok büyük önem teşkil ediyor. Onlardan o maçta destek bekliyorum.”
 

Son olarak 5 Mayıs Perşembe günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında karşılaşacağımız Torku Konyaspor maçıyla ilgili konuşan Portekizli teknik adam, “Aynı zamanda hafta ortasında başka bir kulvarda bizi bekleyen bir maç daha var. Torku Konyaspor’la oynayacağız. Çok zor bir karşılaşma olacak. O maçta da taraftarlarımızdan stadı doldurmalarını ve bir aile olduğumuzu göstermelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren Vitor Pereira, “Ofansif dinamiğimiz son derece iyiydi. Fazla sayıda pozisyon ürettik. 3 gol attık; 4,5,6 gol atabilirdik. Rakibin de ciddi bir tehlikesi olmadı. Bu akşam güçlü bir sinyal vermek istiyorduk ve bunu da başardığımızı düşünüyorum” dedi.
 

Robin van Persie’nin iyi bir maç çıkardığına dikkat çeken Pereira, takım olarak da iyi oynadıklarını söyledi. Çok sayıda pozisyon ürettiklerini söyleyen Portekizli teknik adam, “Özellikle son maçlarda çok sayıda gol attık. Taraftarlarımız inanmaya devam etmeli. Aile olduğumuzu taraftarlarımızın desteğiyle herkese göstermeliyiz. Bu inancı her maçta yansıtmalıyız. Şampiyon olmak için bir mucizeye ihtiyaç yok. Her iki takımı da zorlu maçlar bekliyor. Şu anda kulübümüze desteğimizi sonuna kadar vermeliyiz. Torku Konyaspor maçında da taraftarlarımızdan stadı doldurmalarını istiyorum. Kulüplerine olan aşklarını, sevgilerini bir kez daha ispatlamalarını istiyorum” dedi.
 

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna giren Diego’nun taraftar tarafından ıslıklanmasıyla ilgili soruya Pereira, “Taraftarlarımızla ilgili düşüncem hiçbir zaman değişmedi. Onlarla ilgili düşüncelerim çok pozitif. Onlar harikalar. Bu akşam da maçın başından sonuna kadar bizi desteklediler. Diego Ribas da bu takımın bir parçası. O da şampiyonluk için, takıma yardımcı olmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Diego’ya da sevgi ve destek göstermeliyiz. Bu takıma inanmalıyız. Bir aile olduğumuzu hep birlikte hissetmeliyiz. Harika taraftarlarımız var ve eminim ki sezon sonuna kadar bizi destekleyeceklerdir. Volkan bizim birlik olmamız gerektiğini ve aile olduğumuzu söylemeye çalıştı. Bana bu mesajı vermeye çalıştı, bana bu mesajı verirken taraftarlarımıza da aynı mesajı vermeye çalıştı” şeklinde cevap verdi.
 

Şampiyonluk yarışındaki rakip Beşiktaş’ın kalan maçlardan hangisinde puan kaybedebileceğiyle ilgili soruya ise Pereira, “Benim oyuncularıma kesinlikle söylediğim tek bir şey var; biz kendi maçlarımızı kazanmak zorundayız” cevabını verdi.
 

Ligin kalan maçlarıyla ilgili değerlendirme yapan Vitor Pereira, “Önümüzde kazanmamız gereken çok önemli bir karşılaşma var. İlk sırada bunu düşünüyoruz. Türkiye Kupası’nda Torku Konyaspor’la finale çıkma mücadelesi vereceğiz ve finale ulaşmak istiyoruz. O maçtan sonra çok zor bir maç bekliyor. Medipol Başakşehir’le yapacağımız maçı da kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Bizi bekleyen 3 zor maç var. Rakibimizi de aynı şekilde bekleyen 3 zorlu maç var. 3 maç bittiğinde kimin mutlu sona ulaşacağını hep birlikte göreceğiz. Birlik olmalıyız ve herkese göstermeliyiz. Kulübün kişilikli olduğunu ve inancını sonuna kadar yitirmeyeceğini ve mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi herkese sürdürmeliyiz. Oyuncularımdan da taraftarlarımızdan da bunu göstermelerini istiyorum. Son dönemde güçlü bir görüntü sergiliyoruz. Çok gol atıyoruz, çok pozisyona giriyoruz ve rakiplerimize pozisyon vermiyoruz. Bize güven veren nokta budur. Takımımız kötü bir durumda olsaydı buna inanmaz ve güvenmezdik. Şu anda sağlam bir dönemdeyiz. İyi mücadele ediyoruz. Kazanırsak şampiyonluğun mucize olmayacağı bir dönemdeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.