Vitor Pereira: "sari Lacivert Dalga Yaratalim"

06.03.2016

Vitor Pereira: "sari Lacivert Dalga Yaratalim"

Akhisar Belediye karşısında çok zorlu ve önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirten Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, taraftara seslendi: “Ligin çok kritik bir dönemindeyiz. 3 kulvarda mücadelemize devam ediyoruz. Onlardan ricam bu akşam olduğu gibi böyle bir sarı lacivert dalga yaratalım, sezon sonuna kadar birlik olmuş bir şekilde yolumuza devam edelim.”
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Portekizli çalıştırıcı, "Çok zor bir maçı geride bıraktık. Zorlu bir zeminde oynadık. Gördüğüm en kötü zemindi ve teknik kalitemizi göstermeye izin vermiyordu. Bu zeminde adeta hayatta kalma mücadelesi verdik. Zeminden ötürü alışıldığın dışında, farklı atak opsiyonları kullandık. İyi bir rakiple karşılaştık ama hak ederek kazandık. 3-0 bizim için güzle bir sonuç oldu.  Akhisar'ın gol pozisyonunu hatırlamıyorum. 1-2 gol daha atabilirdik" dedi.
 

Galibiyeti taraftarlara armağan eden Vitor Pereira, “Zor bir galibiyetti. Bu galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyorum. Ligin çok kritik bir dönemindeyiz. 3 kulvarda mücadelemize devam ediyoruz. Onlardan ricam bu akşam olduğu gibi böyle bir sarı lacivert dalga yaratalım, sezon sonuna kadar birlik olmuş bir şekilde yolumuza devam edelim. Onlarda karakterlerini ortaya koyuyorlar. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Bu önemli galibiyeti fazlasıyla hak ettiler, sezon sonu hedeflerimize ulaşmak için tüm mücadelemizi onlar için vereceğiz" diye konuştu.

 
Kendilerini bekleyen çok sayıda maç olduğuna dikkat çeken Vitor Pereira, “Çok fazla sayıda maç oynuyoruz, konstrasyonumuzu her zaman yüksek tutmaya gayret gösteriyoruz. Kadroyu da en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki her maçta baskı yapalım, kendi oyunumuzu oynayalım ama şartlar bazen buna izin vermiyor, farklı oynamanızı gerektiriyor. İlk yarıda oyunu kontrolde zorlandık, rakip; orta sahamız ile savunmamız arasında pas yaptı ama ikinci yarıda kontrol tamamen bizdeydi ve bu sayede de 2 gol bulduk. Alnımızın teriyle, hak ederek kazandık. Bundan sonra tüm maçlarımız zor olacak ama mental ısınmamız sağlam olmalı, her maça hazır olmalıyız. Önümüzde Braga maçı var, o maçta da istediğim taraftarımız stadı tıklım tıklım doldursunlar. Dolu bir stat istiyorum taraftarımızdan, bu sarı lacivert dalgayı bu ruhu devam ettirelim” şeklinde konuştu.

 
Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının karşısına geçen Teknik Direktörümüz Vitor Pereira yaptığı maç değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

 
“Bu akşam maça başlamadan önce zaten kazanmaya başlamıştık. Çünkü maça başlamadan önce bu zorlu şartlara ve bu zorlu rakibe kafa olarak kendimizi en iyi şekilde hazırladık. Buraya gelmeden önce zemine kendimizi iyi hazırladık. Farklı bir oyun tarzı oynayacaktık ve buna da hazırdık. Kötü zemin, teknik ve hızlı oynamamıza izin vermeyen koşullar ortaya çıkardı. Top kontrolü birçok sefer uzun zaman gerektirdi. Uzun saniyeler boyunca topu kontrol etmek kolay olmadı. İyi pas yapmaya imkan veren bir zemin yoktu. Top fazlasıyla sekiyordu. Oyun aslında fazlasıyla ikinci top oyununa dönmüştü. İyi organize olan zorlu ve rakiplerine şans vermeyen bir takımla karşılaştık. Üç gol attık, bir iki gol daha atabilirdik. Bu akşam taraftarlarımız yine harikaydı. Bu galibiyeti onlara armağan ediyorum. Onlar bu kulübün ruhunu en iyi şekilde yansıtıyor.”
 

Luis Nani’nin kadroda olmayışıyla ilgili sorulan soruya Pereira, “Luis Nani oynadığımız son kupa maçının son dakikalarında kasık bölgesinde bir ağrı hissetti ve o bölgeden bir sakatlık yaşadı. Aslında kadroda olacaktı ama bu durum son anda ortaya çıktı. Bu durumun riskli olacağını sağlık ekibiyle ve oyuncuyla konuştuk. Bu konuşmanın ardından böyle bir karar aldık. Çünkü ciddi bir risk olabilirdi. Uzun süre bizden ayrı kalabilirdi. Bizi bekleyen fazla sayıda maç var. Oyuncu, ben ve sağlık ekibimiz oturduk ve beraber karar verdik. Tartışılacak herhangi bir durum yok. Durum budur. Umarım da Braga maçına kadar toparlanır ve tekrar aramızdaki yerini alır. Çünkü bizim için önemli ve eksikliğini hissedebileceğimiz bir oyuncu. Ona ihtiyacımız var. Umarım Braga maçında aramızda olur” cevabını verdi.
 

Takımların karakterlerinin sezonların kritik dönemlerinde ortaya çıktığına vurgu yapan Portekizli teknik adam, “Şu anda 3 kulvarda da yolumuza devam ediyoruz. İyi bir mücadele ortaya koyuyoruz. Oyuncular böyle anlarda bunu hissederler. Ya sezon sonuna kadar birlik olacağız ve sezonu harika bir sezon haline getireceğiz, ya da birlik olmayacağız ve sezonu kupasız bitireceğiz. Böyle belirleyici anlarda birlik olmanız sizin için son derece önem taşır. Ya birlik olursunuz her şeyi kazanırsınız, ya da birlik olamazsınız. İçinde böyle uzun sezonların geçtiği sporlarda çok zorlu anlar vardır. Bazen hocalarla oyuncuların düşünceleri aynı olmaz. Bazen oyuncuların düşünceleri birbirinden farklı olur. Zaten herkes aynı düşünmek zorunda değil. Bazen istediğiniz birliği sağlayamazsınız, tekrar birlik olursunuz. Tekrar o birlik duygusunu kaybedip bir kez daha birlik olmaya çalışırsınız. Böyle birçok an yaşanır. Ama en önemlisi zorlu ve kritik dönemeçlerde takımınızın karakterini göstermenizdir. Bu kulübü ve taraftarların tutkularını hissettiğinizi ve buna karşılık vermek istediğinizi göstermenizdir. Farklı da düşünsek böyle anlarda birlik olabilmek son derece önemlidir. Eğer kazanırsak hep birlikte kazanacağız ve değerimizi arttıracağız. Kaybedersek hep birlikte kaybedeceğiz ve hepimiz değerlerimizden bir şeyler kaybedeceğiz. Oyuncularımın bunu anladığını görüyorum. Böyle kritik anlarda böyle zorlu zeminde agresif oynadık, karakterimizi ortaya koyduk, iyi savunma yaptık ve rakibe pozisyon vermedik ve gol atarak buradan ayrılıyoruz. Böyle kazandıkça daha da birlik olursunuz. Taraftarlarla da bu birliği hissediyorum. Kupaları kazandığım senelerde hep böyle anlar yaşandı. Hep böyle birlik olup, daha sonra olamayıp tekrar olduğumuz ama sezonun kritik anlarında en iyi şekilde birlik olduğumuz anlar yaşandı. Çalıştığım takımlarda o kupaları inancımızla karakterimizle kazandık. Ben bunu istiyorum sezon sonuna kadar. Sezon sonuna geldiğimizde bunu kazandık demek istiyorum. Benim için en büyük keyif sezon sonunda taraftarlarımızla kazandığımız kupaları kutlamak olacaktır. Taraftarlarımızla onu hissetmek istiyorum. Çünkü onlar saha içerisinde her şeyimizi vermemizi fazlasıyla hak ediyorlar” diyerek sözlerini tamamladı.