Vitor Pereira: "siradaki Karşilaşma İçin Haziriz"

23.07.2015

Vitor Pereira: "siradaki Karşilaşma İçin Haziriz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira 3-1’lik Olympique Marsilya galibiyeti sonrası, kendilerini bekleyen diğer karşılaşma için hazır olduklarını söyledi.
 

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında 90 dakikayı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “Bildiğiniz gibi 2 gün üst üste maç oynadık ve dünkü karşılaşmadan sonra ben takımımdan bundan daha iyisini bekleyemezdim. Çok mutluyum ve tatmin olduğumu söyleyebilirim oyuncularımın gösterdiği performanstan dolayı. Son derece agresif ve kaliteli bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Bu oyunu takım halinde ortaya koyduk. Bizi bekleyen bir sonraki karşılaşma için hazır olduğumuzu gösterdiğimize inanıyorum” dedi.
 

Sözlerine, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; takım halinde savunma yapılır, takım halinde hücum edilir. Sadece defans hattına veya sadece stoperlere bir hatayı yıkamayız. Bence futbol kolektif bir oyundur, takım halinde oynanan bir oyundur” diyerek devam eden Pereira, Biz takım halinde hücum ederiz, takım halinde savunma yaparız. Bir hata varsa bunu takım yapmıştır” dedi. Dünden bugüne takımın çok daha ileri gittiğini düşündüğünü belirten Portekizli hoca, “Çok agresif ve çok konsantre bir görüntü ortaya koyduk. Marsilya gibi bir takıma karşı kazanmak çok önemliydi. Takımın genel anlamdaki performansından, bugün gösterdiği performanstan hem ofansif hem defansif olarak çok mutluyum” şeklinde konuştu.
 

Çok kısa bir sürede hazırlandıklarını ifade eden Vitor Pereira, “Çok kısa bir zamanımız vardı. Ben isterdim ki daha çok zamanımız olsun, hatalarımızı düzeltmek için daha çok çalışabilelim ama bu imkansızdı. 3 haftalık zamanımız vardı çalışmak için. Bir karar almak zorundaydım; ya sürekli antrenman yapacaktık ya da fazla sayıda maç yaparak yolumuza devam edecektik. Ben ilk 2 hafta antrwnman yapıp daha sonra bu şekilde üst üste maç yapmayı tercih ettim. Çünkü Şampiyonlar Ligi ritmini yakalamak zorundaydık. Bu maçları yaparak o ritmi yakalama yolunu seçtik biz. Önemliydi bu ritmi yakalamak. Maça kadar hazır olmak mecburiyetindeydik. Çok idman yaparak bu ritmi sağlayabileceğimizi düşünmedim. Her oyuncunun aynı seviyeye gelebilmesi ve dengeli bir çalışma yürütebilmesi için bu yolu seçtik” ifadelerine değindi.

 
Teknik Direktörümüz Vitor Pereira sözlerini şu şekilde noktaladı: “Şu anda sadece 1 günlük dinlenmeye ihtiyacım var. Yarın dinleneceğim ve yarından sonra ben yine yeni bir maça çıkabilecek düzeye gelirim. Diğer gün benim için yepyeni bir çalışma günü olacak. Ben duygusal bir insanım, maçları yoğun bir şekilde yaşayan bir insanım. Sanki 90 dakikayı ben oynuyormuşum gibi yaşıyorum ve şu anda evet, yorgunum. Ancak bana 1 gün yeter. Diğer gün yeni bir maça çıkarım. Tabi ki daha çok zaman olsun ve takımın seviyesini daha ileriye taşıyabilelim isterdim. 3 hafta çalışabildik ve ben bu 3 haftalık çalışmadan dolayı gerçekten çok mutluyum. Oyuncularımın emeğinden dolayı son derece mutluyum. Takımın güven kazandığını düşünüyorum ve takımıma fazlasıyla güveniyorum. İlk resmi maça kadar gerçekten iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum.”