Vitor Pereira: "sonuç Sahadaki Oyunu Yansitmiyor"

09.04.2016

Vitor Pereira: "sonuç Sahadaki Oyunu Yansitmiyor"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Torku Konyaspor karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetin sahadaki oyunu yansıtmadığını ifade etti ve yediğimiz ilk goldeki hakem hatalarına dikkat çekti. 
 

Vitor Pereira, Torku Konyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Portekizli çalışıtırıcı, “Maçtan önce de beklediğimiz gibi zor bir karşılaşmaydı. Defansif anlamda iyi organize olan, kontra ataklarla tehlike oluşturan bir takımla karşılaşacağımızın farkındaydık. Maça galibiyet isteğiyle başladık ama karşılaşmanın henüz 1. dakikasında kalemizde golü gördük. Bana göre iki tane art arda gelen hakem hatasından bu golü yedik. Topun kontrolünde oyuncu elle oynadı, daha sonra gol pozisyonuna gidilen anlarda oyuncu ofsayttaydı. Birinci golü bu şekilde yedik. Erken gol yedikten sonra işimiz hiç de kolay değildi ama devam ettik. Sakin kalmaya çalıştık. Pozisyonlar bulmaya çalıştık ve 1-1’i yakaladık. Maçın ilk yarısında sahadaki iyi taraf kesinlikle bizdik. Aslında ilk yarı da ikinci golü de bulabilirdik. Kazanma düşüncesiyle ikinci yarıya çıktık. Rakip kalede bir iki tane de pozisyon ürettik. Golü bulabilirdik ama rakibimiz maçın bir başında, bir de sonunda attığı golle..Benim takımım kazanmayı isterken kontra ataktan ikinci golü yedi. Futbol böyle bir oyun bana göre bu akşam buradaki sonuç sahadaki oyunu yansıtmıyor. 1-1 bizim için yeterince üzücü bir skordu. 2-1 çok daha üzücü bir sonuca neden oldu. Takımımız denedi, uğraştı, mücadele etti. Atabilseydik farklı olurdu. Lig bana göre bitmedi. Beşiktaş’ın da puanlar kaybedeceğini düşünüyorum. Neler olacağını göreceğiz” açıklamasında bulundu. 
 

Volkan Şen değişikliği ile ilgili soru üzerine Vitor Pereira, “ Oyundan çıkana kadar iyi performans gösterdi. Son dakikalarda çok yorulmuştu ve geriye gelemeyecek kadar yorgun olduğunu hissettiğini gördüm. Taze bir kan katabilmek ve oyunu hareketlendirmek için Alper’e inandık ve bu yüzden Alper girdi. Sonucu bilerek değişiklikleri eleştirmek kolay. Kazanmak için bir şeyleri yenilememiz gerekiyordu ama olmadı. Bir noktayı daha hatırlatmak istiyorum. Konyaspor ceza alanı içinde bana göre bir elle oynama vardı. Ben bu ligde bu pozsiyonlara penaltı verildiğini çok gördüm. Bunlar önemli noktalar" dedi.