Vitor Pereira: "takim Halinde Sorumluluğu Almaliyiz"

04.10.2015

Vitor Pereira: "takim Halinde Sorumluluğu Almaliyiz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 2-2 eşitlikle biten Akhisar Belediyespor maçı sonrası tüm takım halinde sorumluluğu almaları gerektiğini söyledi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Pereira, “Tüm takım halinde sorumluluğumuzu bilmemiz gerekiyor. 2-0 üstün olan, şampiyonluk isteyen bir takım şampiyonluk isterken maçı 2-2 ye getirtmez. Sebepsiz yere, inanılmaz hatalarla açıklayamayacağım şekilde 2 gol yedik. 2-0 öndeydik, oyunu tamamen kontrol ediyorduk. Rakip pozisyona giremiyordu. Ortada bir şey yokken 2-1’i buldular. Rakibe bir inanç geldi ve 2-2’yi yakaladılar. Bu sonucu aklım almıyor. Beni en şaşırtan nokta; böyle tecrübeli oyunculardan kurulu takım 2-0 öndeyken maçın 2-2ye gelmesine nasıl izin veriyor? Ben bunu algılayamıyorum. Şampiyonluğa oynayan bir takım böyle bir hata yapamaz. Sorumluluk en başta bende ve sonra takımda. Gerçekten çok şaşırdım. Her duran top bizim için tehlike oluyor. Buna çalışıyoruz. Hafta boyunca buradaki hataları düzeltmek için çalışıyoruz ama yinede böyle golleri yiyoruz. Anlayamadığım bir beraberlikle ayrıldık sahadan” ifadelerini kullandı.
 

4-5 hatta 6-0 yapacak pozisyonlar bulduklarını belirten Pereira, “Bu karşılaşmadan bu sonucun çıkması imkansızdı. Aklım almıyor. Biz kendi elimizle verdik. Bu karşılaşmada rakibin yakaladığı tüm pozisyonları kendi elimizle onlara oluşturttuk. Rakibin oluşturduğu olgun bir atak yok. Biz tamamen kendi ellerimizle rakibe bu pozisyonları hazırladık. 1-2-3-4-5 tane daha gol bulabilecek pozisyonlarımız var ve üstüne 2-0 da öndeydik. Çalışacağız, düzeltmeye çalışacağız. Hatalarımız antrenmanlarda elimizden geldiğince düzelteceğiz. Bir sonraki karşılaşmaya tekrar çıkıp tekrar deneyeceğiz. Tekrar bu hatalarımızı düzeltmiş şekilde sahaya çıkacağız. Ama ben gerçekten anlayamıyorum bu kadar bu konuların üzerinde dururken nasıl bu golleri yiyebiliyoruz? Herkes sorumluluğu kabul etmeli. Tüm takım halinde bu sorumluluğu almalıyız. Sadece hoca da değil, evet ilk sırada ben geliyorum ama sadece teknik direktör değil, tüm takım bu sorumluluğu almalı, yaptığı hataları iyice anlamalı. Rakibi tamamen biz uyandırdık. Rakibi biz heveslendirdik. Biz topa sahip olma konusunda olgunluğu gösteremedik, rakibimize fırsat vermeme anlamında olgunluğu gösteremedik. Hiç yoktan 2 tane gol gördük kalemizde ve istediğimiz sonucu alamadık. Ben bunu anlayamıyorum” şeklinde konuştu.