Vitor Pereira: "takim Ruhumuzla Ve Mücadelemizle Kazandik"

29.10.2015

Vitor Pereira: "takim Ruhumuzla Ve Mücadelemizle Kazandik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, zorluk düzeyi yüksek bir karşılaşma oynadıklarını ve Osmanlıspor karşısında takım ruhu ve mücadelesiyle galip geldiklerini söyledi.
 

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Vitor Pereira, Bu akşam zorlu bir rakiple karşılaştık. Deplasmanda olmamız açısından da zorluk düzeyi bir kat daha artmıştı bu karşılaşmanın. İki tane her şeyimizi verdiğimiz, iki tane mücadele düzeyi yüksek maçı geride bıraktık. Yoğun maçları geride bıraktık, Ajax ve Galatasaray’a karşı. Doğaldır ki bu akşam takımımız, tüm takım halinde büyük bir takım ruhunu göstermek istiyordu ve bunu da gösterdiğimizi düşünüyorum. Takım ruhumuzla, mücadelemizle kazandık bu akşam. Kolay değildi tabii böyle yoğun geçen iki karşılaşmanın ardından toparlanmak ve bu maça tekrar hazır olmak. Önemli bir galibiyetti bizim için. Bu sahadan galibiyetle ayrılmayı bildik. Özellikle Galatasaray’ı yenmeyi başarmış ve Trabzonspor’a karşı bu sahada 3-1’lik bir galibiyetle sahadan ayrılmış bir takıma karşı bu sahadan galibiyetle ayrılmak bizim için çok önemliydi. Çok kıymetli bir 3 puan aldık. Şampiyonluk mücadelemize devam ediyoruz” dedi.
 

BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, ardından soruları yanıtladı. 
 

Baskıya diğer çalıştırdığı takımlardan da alışkın olduğunu dile getiren Portekizli çalışıtırıcı, Nani’nin ise kadroda neden yer almadığını şu ifadelerle açıklık getirdi:
 

"Şu anda yapmamız gereken işimize ve çalışmaya devam etmek. Eminim ki biz bu şekilde çalışmaya devam edersek, sezon sonunda kutlayacak çok sebebiz olacak. Bu baskılara ve spekülasyonlara fazlasıyla alışkınım. Taraftar maçın başından sonuna takımın arkasındaydılar. Her maçta da bunu hissediyoruz. Nani her maç oynayan oyuncumuzdu. Nani’nin fizik ve kondisyonunu en iyi şekilde yönetmek için böyle bir karar aldık. Nani bir sonraki maçta farklı fizik ve kondisyonla takımla birlikte olacaktır. Markovic bugün sakatlandı. Futbolcular makine değil. İnsan grubunu yönetmeye çalışıyoruz. Amacımız sakatlıkları en az seviyeye düşürmek. Bu akşam Nani,’nin yerine onun yerine oynayan Alper’i konuşmak isterdim. Alper sahanın en iyisiydi. Bu akşam takım halinde buradan 3 puanla ayrıldık ama bazen siz bunu unutuyorsunuz."