Vitor Pereira: "takimimin Verdiği Görüntüden Memnunum"

14.07.2016

Vitor Pereira: "takimimin Verdiği Görüntüden Memnunum"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Panathinaikos karşısında takımın verdiği görüntüden memnun olduğunu söyledi. 
 

Panathinaikos ile oynanan hazırlık maçının ardından yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Pereira, “Hazırlanmak için az zamanımız var. Birçok oyuncumuz takıma yeni katıldı. Maç yaparak tempo kazanmak zorundayız. Bu sürede idmanları da sürdürmeliyiz. 3-4 günde bir maç oynayacağız ve bu sürede idmanları da sürdürmemiz gerekiyor. Bugün takımı beğendim. Dün kuvvet çalıştık ve bugün hızlı, tempolu bir maç oynamak mümkün değildi. Kolektif anlamda takımımın verdiği görüntüden memnunum. İyi bir rakiple karşılaştık. Ben topa biraz daha fazla sahip olmamızı istiyorum. Hak ederek kazandık ama hala geliştirmemiz gereken noktalar var” dedi.
 

Emenike’nin performansını da değerlendiren Portekizli teknik adam, “Emenike patlayıcı bir oyuncu. Bizim takımımızda eksik nokta da patlayıcı oyuncu eksikliği. Rakibi dengesiz yakalıyor, savunma arkasına koşuyor ve tehlike üretiyor. Bu da bizim işimizi kolaylaştırıyor. Bu sezon inanıyorum ki takım için önemli oyuncu olacak” şeklinde konuştu.
 

Son olarak yeni transferlerle ilgili konuşan Vitor Pereira, “Martin Skrtel ve İsmail Köybaşı transferlerinden memnunum. Takımımıza kalite katabilecek iki oyuncuyu kadromuza kattık. Ama en önemli nokta bizim için karakter. Ben böyle bir takım oluşturmak istiyorum bu sene. Karakterli, istekli ve birlikte takımın hedeflerine konusunda kararlı bir şekilde yoluna devam eden konsantre olmuş bir takım istiyorum” ifadelerine değindi.
 

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vitor Pereira şunları söyledi:
 

“Çok kısa bir zaman var hazır olmamız açısından. Geçen sezonu geç bitirdik. Avrupa Şampiyonası da bu süreci kısalttı. Avrupa Şampiyonası’nın ardından oyuncuların tatile ihtiyacı vardı. İdeal hazırlık süreci 6 hafta olurdu ama bu olmadı. Bize şu an maç temposu gerek. En fazla sayıda maç yapmaya gayret gösteriyoruz. Aynı zamanda idmanlarımızı da devam ettirmeye çalışıyoruz. Dün, bugün maç yokmuş gibi kuvvet çalıştık. Bunu yapmasak farklı bir oyun ritmi görebilirdiniz. Saha içerisinde bu yüzden istedikleri ritmi yakalayamadılar. Genel görüntüden ve sonuçtan memnunum. Biraz daha zaman vererek devam etmemiz gerekiyor yolumuza.”
 

Maç öncesi rakibi gözlemlediklerini ifade eden Pereira, “Bu zamana kadar hiç 3 savunmayla oynamamışlardı. Onlar da bizim sistemimize adapte olmak için bugün 3 savunmayla oynadılar. Daha önde basmak istediklerini düşünüyorum. Biz de baskı yapmak isteyen bir takımız. Bu baskıyı istediğiniz gibi yapmak için taze olmalısınız. Dün kuvvet çalıştık ve kuvvet çalıştığınız günün ertesi günü kaslar istediğiniz gibi cevap vermez. Bunu biliyorduk maçtan önce. Şu an çalışmaya devam etmeliyiz. İlk yarı onların sistemi bizi şaşırttı. İkinci yarı bunu gördükten sonra bazı noktaları düzelttik. Geliştirmemiz gereken noktalar var. Takımım daha taze olduğunda baskı daha iyi olacaktır. Oyun içinde de isteklerimizi daha iyi yapacak görüntüye geleceğiz. Defansif anlamda daha iyi noktaya gelmemiz önemli. Hazırlık maçlarından sonra Şampiyonlar Ligi maçına kadar taze kalmak için elimizden geleni yapacağız. Şu anda bunu yapmak bizim için zor. İlk maça güçlü çıkacağız” dedi.
 

Yapılan transferlerden memnun olduğunu söyleyen Vitor Pereira, “Çok memnunum Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzu transferler döneminde yürüttüğü çalışmalardan. Kriterlerimizi ortaya koyarak bu transferleri yapmaya gayret gösterdiler. Çok fazla oyuncu almadık ama iyi oyuncular aldık. Bu sene altyapıdan gelenlere alan açmamız gerekiyor. Bazı altyapı oyuncuları kadromuzda olacaklar. Kesinlikle güçlü bir kadromuz olacak bu sezon” şeklinde konuştu.
 

10 numara bölgesi için gerekirse alternatifler olduğunu belirten Pereira, “Aatif’ı ve Alper’i 10 numara bölgesinde kullanabiliriz. İlk olarak realist olmak zorundayız kulüp olarak. Birçok konudan daha önemli konularımız var kulüp içerisinde. Oyuncu alırsınız ama ay sonu o oyunculara maaşları ödenmeli. Bunları da göz önünde bulundurmak gerek. Kaliteli bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Ay sonunda ödemeleri yapabilmemiz birçok konudan daha önde geliyor şu anda. O yüzden gerekirse kendi içimizde çözüm buluruz. Daha ofansif oynayabilen oyuncuları bu bölgede kullanabiliriz. Başkanımız bana eğer bir şey mümkün değil diyorsa, ben başka bir şey istemem” diye konuştu.
 

Robin van Persie’yle ilgili de konuşan Pereira, “Robin van Persie şu anda bireysel çalışma yürütüyor. Özel programı dahilinde çalışıyor. Bugün kendini oynayabilecek durumda hissetmediği için oynamadı” ifadelerini kullandı.
 

Son olarak altyapıdan gelen oyuncularla ilgili konuşan Pereira, “Bu sene kadroda yer açmalıyız altyapıdan gelen oyuncularımıza. İsteklerimize iyi cevap veriyorlar. Onları kullanmak istiyoruz. Onlar da iyi değerlendirmeliler bu fırsatı” diyerek sözlerini tamamladı.